U11 Starší přípravka

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Dvojzápas se Spartou: obrat z říše snů a velká novinka

Zpestřit konec letního soustředění kutnohorské starší přípravce přijeli do Červených Janovic fotbalisté čáslavského týmu U11. Pro ně to byl v pátek 18. srpna 2017 první přípravný dvojzápas po absolvování pěti tréninkových jednotek.

Nejdříve si to soupeři rozdali čtyřicet minut na přípravkovém hřišti, na další dva patnáctiminutové poločasy si hrací plochu zvětšili, aby si začali zvykat na kategorii mladších žáků. Právě tu od nové sezony okusí s ročním předstihem čáslavští hráči, a sice na úrovni okresního přeboru.

V úvodu prvního utkání dala Sparta Kutná Hora jasně najevo, kdo je v Červených Janovicích víc doma. Výborně presovala a nedovolila zaskočenému protivníkovi skoro nic. Skóre tak narůstalo v její prospěch a s čáslavskou družinou to vypadalo zle. Naštěstí hosté procitli ve druhé půli, kdy zahájili velkou stíhací jízdu. Výsledkem se stal skvělý finální obrat skóre z 8:4 na 8:10.

Na plácání po ramenou však nebyl čas, protože po krátké přestávce začal v letním dusném počasí další mač, tentokrát na větší hřiště. Pro oba týmy se jednalo o naprostou novinku, ovšem všichni hráči se jí zhostili v rámci možností solidně. Proto bylo jen dobře, že zápas nakonec skončil spravedlivou remízou 1:1.

„V první řadě jsme si výborně zahráli. Obě utkání byla velice vyrovnaná, měla náboj a rodičům se musela líbit. Nástup Sparty vypadal z našeho pohledu hrozivě, naštěstí jsme nesložili zbraně, přestali jsme být nervózní a začali jsme soupeři líp vzdorovat. Na kutnohorských hráčích bylo vidět, že za sebou měli náročný program soustředění, a tak postupně fyzicky a někteří i psychicky uvadali,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

„V případě druhého duelu jsme se s trenérským protějškem Honzou Šťastným shodli, že nás ještě čeká hodně práce, i když v případě jeho celku to není aktuální záležitost, protože příští sezonu budou pokračovat v turnajovém modelu starších přípravek. U svých svěřenců jsem napoprvé našel hodně chyb i dobrých věcí, ale nejdůležitější pro mě bylo, že se uměli vydat ze všech sil a předvedli bojového ducha,“ dodal Luboš Hájek.

Sparta Kutná Hora

Sparta Kutná Hora - FK Čáslav 8:10 (7:3),
branky a asistence Čáslavi: T. Hájek (bez asistence) - 1:1, M. Tlustý (bez asistence) - 5:2, D. Hlouch (T. Hájek) - 5:3, M. Vilímek (M. Tlustý) - 7:4, E. Panýrková (T. Hájek) - 8:5, E. Panýrková (M. Vilímek) - 8:6, T. Hájek (D. Hlouch) - 8:7, M. Tlustý (F. Kopecký) - 8:8, T. Hájek (T. Nesládek) - 8:9, T. Nesládek (M. Tlustý) - 8:10

Sparta Kutná Hora - FK Čáslav 1:1 (0:0),
branka a asistence Čáslavi: T. Hájek (bez asistence) - 1:1

Čáslav - 1. zápas: A. Jeřicha - D. Dražinovský, F. Kopecký -  T. Hájek - E. Panýrková, D. Hlouch. Střídali: M. Vilímek, T. Nesládek, M. Tlustý, I. Ondráčková, L. Hájková. Trenér: L. Hájek.

Čáslav - 2. zápas: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, E. Panýrková - T. Nesládek. Střídali: D. Hlouch, I. Ondráčková. Trenér: L. Hájek.