U11 Starší přípravka

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Experiment na konci turnaje: z hráčů se stali trenéři

Možnost zúčastnit se závěrečného okresního turnaje starších přípravek využili v sobotu 9. června čáslavští fotbalisté kategorie U11. Hřiště menších rozměrů sice už dávno opustili, ale proč se nepokusit získat nějakou medaili, když byla ta šance a ještě v domácím prostředí.

Cesta ke zlatu vedla přes dvě skupiny: základní a finálovou. Pro čáslavský tým tentokrát s označením A, který patřil společně s kutnohorským áčkem k hlavním favoritům, to znamenalo sedm patnáctiminutových zápasů. Až do toho posledního si svěřenci trenérů L. Hájka a V. Pavlíka udrželi jako jediní neporazitelnost - čtyři výhry a dvě remízy, avšak závěrečný krok nezvládli. I když jim s Kutnou Horou A stačil k celkovému prvenství jakýkoliv nerozhodný výsledek, hosté z Lorce byli lepší, zaslouženě zvítězili a celý turnaj vyhráli. Stříbro zůstalo doma stejně jako bronz díky béčku trenéra U10 R. Zoufalého, který si z U11 vypůjčil D. Dražinovského.

„Druhé místo určitě není k zahození, skončit nejhůře druzí byl i náš cíl, neboť jsem bral v úvahu kvalitu kutnohorských fotbalistů, ale přesto jsem měl z turnaje rozporuplné pocity a z medaile se netěšil. Dokázali jsme přejet slabší soupeře, ale s těmi lepšími jsme se dost trápili. Navíc jsem u hráčů postrádal chuť a nadšení porvat se o co nejlepší výsledek. Jinými slovy, připadlo mi, že jim je to jedno. Zatímco ostatní týmy ve finálové skupině turnajem doslova žily, v našem kolektivu tyhle pozitivní emoce chyběly,“ řekl trenér čáslavské kategorie U11 Luboš Hájek.

V posledních dvou utkáních s kutnohorskými celky proto přistoupil k moderní formě koučinku a nechal veškeré rozhodování na svých svěřencích. Ti se úplně sami mezi sebou dohodli na sestavě, stanovili si taktiku i určovali střídání. „Je mi jasné, že jsem tím mnohé rodiče překvapil, nebo spíš zaskočil, ale chtěl jsem kluky a holky nějakým způsobem dostat do hry, aby si uvědomili, že je to jejich turnaj a že je hlavně na nich, jaká medaile jim nakonec cinkne,“ vysvětlil své počínání Luboš Hájek, jehož hráči dosáhli v tomto ohledu padesátiprocentní úspěšnost. Jinak na hřišti patřili k nejlepším A. Jeřicha a I. Ondráčková.

2. místo

okresní turnaj starších přípravek

FK Čáslav A - Sokol  Močovice 10:1, branky a asistence Čáslavi A: V. Koryčánek (L. Hájková) - 1:0, A. Gaspri (bez asistence) - 2:0, V. Koryčánek (A. Gaspri) - 3:0, T. Hájek (F. Honzíček) - 4:1, V. Koryčánek (L. Hájková) - 5:1, A. Gaspri (V. Koryčánek) - 6:1, V. Koryčánek (L. Hájková) - 7:1, vlastní (T. Hájek) - 8:1, T. Hájek (F. Honzíček) - 9:1, F. Honzíček (M. Vilímek) - 10:1

FK Čáslav A - Sparta Kutná Hora B 0:0

FK Čáslav A - TJ Sokol Družba Suchdol 4:0,
branky a asistence Čáslavi A: T. Nesládek (V. Koryčánek) - 1:0, M. Tlustý (bez asistence) - 2:0, T. Nesládek (M. Vilímek) - 3:0, T. Nesládek (T. Hájek) - 4:0

FK Čáslav A - FK Kavalier Sázava 7:0, branky a asistence Čáslavi A: T. Hájek (M. Vilímek) - 1:0, T. Hájek (F. Honzíček) - 2:0, A. Gaspri (L. Hájková) - 3:0, A. Gaspri (V. Koryčánek) - 4:0, F. Honzíček (F. Kopecký) - 5:0, M. Vilímek (bez asistence) - 6:0, V. Koryčánek (A. Gaspri) - 7:0.

FK Čáslav A - FK Čáslav B 2:2, branky a asistence Čáslavi A: F. Kopecký (bez asistence) - 1:2, V. Koryčánek (F. Kopecký) - 2:2

FK Čáslav A - Sparta Kutná Hora B 4:1, branky a asistence Čáslavi A: V. Koryčánek (bez asistence) - 1:0, M. Tlustý (F. Honzíček) - 2:1, M. Tlustý (bez asistence) - 3:1, V. Koryčánek (M. Tlustý) - 4:1

FK Čáslav A - Sparta Kutná Hora A 1:3, branka a asistence Čáslavi A: A. Gaspri (M. Vilímek) - 1:3

Čáslav A: A. Jeřicha - M. Vilímek, F. Kopecký, T. Hájek, T. Nesládek, F. Honzíček. Průběžně střídali: M. Tlustý, V. Koryčánek, I. Ondráčková, A. Gaspri, L. Hájková. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

Pořadí turnaje: 1. Sparta Kutná Hora A, 2. FK Čáslav A, 3. FK Čáslav B, 4. Sparta Kutná Hora B, 5. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, 6. TJ Sokol Družba Suchdol, 7. FK Kavalier Sázava, 8. SK Malešov, 9. FK Záboří nad Labem, 10. Sokol Močovice.