U11 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

K pesimismu na memoriálu v Kutné Hoře nebyl důvod

Hlavně sbírat zkušenosti přijeli v úterý 1. května čáslavští hráči kategorie U11 na turnaj mladších žáků v Kutné Hoře. Věkem ještě přípravkový tým porovnal na pátém ročníku Memoriálu Jiřího Čermáka fotbalový um se soupeři z krajského přeboru i z ligové soutěže.

Čáslav odehrála v Lorci pět dvacetiminutových utkání a kromě jedné výjimky v nich neselhala herně ani výsledkově. „S ligovou pardubickou dvanáctkou to byl očistec - poznaly to i Přelouč (0:8) a Kutná Hora B (0:10), ovšem jinak jsme nějakým způsobem obstáli. Slušelo by nám aspoň jedno turnajové vítězství,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Překvapujícím zjištěním však pro něj bylo, že někteří jeho svěřenci špatně snášeli porážky a nedokázali se hlavně psychicky vyrovnat s kvalitou protivníků. Jako by už po dlouhé úspěšné sérii v okresním přeboru a zimní přípravě zapomněli přijmout prohru.

„K pesimismu nebyl důvod, což jsem svým svěřencům několikrát zopakoval. My jsme tentokrát nejeli pro medaile, ale pro nové zkušenosti, které v okresním přeboru nemáme možnost získat. S nejmladším hráčským kádrem na turnaji jsme se s předvedenou hrou rozhodně neztratili. A na druhou stranu jsme poznali, že se toho musíme ještě hodně naučit,“ uvedl Luboš Hájek.

Na výzvu pořadatelů měl určit nejlepšího hráče svého týmu. Dlouho přemýšlet nemusel. „Jednoznačně Iveta Ondráčková! V obraně nevypustila žádný souboj a žádný míč pro ni nebyl ztracený. Podala velice dobrý výkon. A že někteří protihráči ročníku narození 2005 byli oproti ní opravdoví pořízci,“ zdůraznil kouč devátého celku na kutnohorském memoriálu.

9. místo

Memoriál Jiřího Čermáka

FK Čáslav - FK Přelouč 1:4, branka a asistence Čáslavi: M. Resl (T. Hájek) - 1:3

FK Čáslav - FK Pardubice 0:9

FK Čáslav - FC Velim 0:1

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora B 1:2 pk, branka a asistence Čáslavi: T. Nesládek (T. Hájek) - 1:0, na penalty 2:3 (T. Hájek proměnil, T. Nesládek vedle, M. Resl proměnil)

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora A 0:1

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Střídali: M. Resl, E. Panýrková, I. Ondráčková, V. Vondra. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

Pořadí turnaje: 1. SK Střešovice 1911, 2. FK Kolín, 3. FC Velim, 4. FK Pardubice, 5. FC Chotěboř, 6. FK Přelouč, 7. Sparta Kutná Hora A, 8. Sparta Kutná Hora B, 9. FK Čáslav.