U11 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Noví benjamínci patřili ve Zbraslavicích k nejlepším hráčům

Výbornou výchozí pozici pro finiš ve finálové části okresního přeboru mladších žáků si mohli vítězstvím ve Zbraslavicích zajistit čáslavští fotbalisté kategorie U11. V neděli 27. května však zůstalo jen u přání, protože domácí tým potvrdil, proč se mu v této sezoně stabilně daří.

Sestava čáslavského déčka prořídla z různých důvodů o čtyři hráče (D. Dražinovský, A. Gaspri, I. Ondráčková a E. Panýrková), a tak si trenér L. Hájek vypůjčil alespoň dvě posily (P. Kovář a F. Klinkáček) z kategorie U10, čímž ještě o něco zvýraznil už tak nízký věkový průměr svého týmu.

„Rozhodně nelituji! Čerstvě desetiletý Kovy na pravé straně obrany i téměř o rok mladší Klinky v útoku neměli s přechodem na větší hřiště žádný problém a bez přehánění patřili k našim nejlepším hráčům. Řekl bych, že dokonce předčili moje očekávání,“ vysekl pochvalu hned na úvod hodnocení zápasu čáslavský trenér Luboš Hájek.

Samotné utkání začalo pěkně zostra. Po pár minutách Zbraslavice zazdily tutovku a za několik dalších okamžiků se kopala penalta na druhé straně hřiště, ovšem střelecký pokus kanonýra T. Nesládka brankář J. Seifert vyrazil. Po těchto šancích přišla gólová série v rozmezí 18. a 22. minuty, která nakonec rozhodla o osudu velmi vyrovnaného duelu. Všechny tři branky si připsali domácí fotbalisté, avšak jedna z nich byla vlastní.

„Zbraslavice mají sestavu postavenou především na hráčích ročníku narození 2004 a 2005, přičemž tři nejstarší tvoří osu týmu. Tomíto si sice velmi dobře poradil ve středu zálohy s jedním z nich, ale brankáře jsme hlavně ve druhém poločase skoro vůbec neprověřili, protože stoper stačil veškeré nebezpečí odvrátit,“ uvedl Luboš Hájek.

Do třetice všeho dobrého tedy platilo v tomto případě pro Zbraslavice, které s čáslavským déčkem vůbec poprvé v sezoně bodovaly. „Předvedli jsme kombinační fotbal na velmi slušné úrovni, avšak chyběly nám góly a větší důraz v osobních soubojích. A právě to rozhodlo v náš neprospěch,“ dodal Luboš Hájek.

SK Zbraslavice

SK Zbraslavice - FK Čáslav D 2:1 (2:1),
branka a asistence Čáslavi: vlastní (T. Hájek) - 1:1

Čáslav: A. Jeřicha - P. Kovář, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Průběžně střídali: F. Klinkáček, O. Mlčoch. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: P. Poklop (Krchleby)

Zbývající výsledky: Kutná Hora B - Golčův Jeníkov 2:2, Církvice - Uhlířské Janovice 4:0, Bílé Podolí - Vrdy 0:7.