U11 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Obři z Močovic se začali bát až ve druhém poločase

Tak trochu boj trpaslíků s obry připomínal ve středu 13. září 2017 duel čáslavských fotbalistů U11 s urostlými mladšími žáky z Močovic. Domácím hráčům se v dohrávce prvního kola okresního přeboru ale kolena nerozklepala, spíš naopak - srdnatě se pustili do soupeře.

Odvaha jim ovšem v první půli nebyla moc platná. Na jedné straně sice nebojácně svedli řadu osobních soubojů, nicméně následně častokrát ztratili těžce vybojovaný míč vinou špatné přihrávky. Navíc se kvůli nedostatečnému pohybu nedařila ani hra po křídlech, a tak vše dospělo k tomu, že hosté se o poločasové přestávce radovali z třígólového vedení.

Po změně stran se dalo lehce vypozorovat, že čáslavský celek se po domluvě v šatně nechtěl s nepříznivým výsledkem smířit. Zvýšil aktivitu a zatlačil Močovice na jejich vlastní polovinu. Branky T. Nesládka a M. Vilímka znamenaly naději, že se skóre podaří otočit, ale i přes velkou snahu a několik nadějných gólových příležitostí domácí kolektiv už neuhrál ani remízu.

„Mrzí mě, že jsme v domácím prostředí zdárně nenavázali na vydřené vítězství z Kutné Hory. Až příliš často jsme v prvním poločase chybovali v rozehrávce a nebyli jsme do hry tak zapálení jako v Lorci. Výrazné zlepšení přišlo ve druhé půli, v níž jsem ještě postrádal větší důraz v zakončení, abychom nějakým způsobem potřetí dostali míč za brankovou čáru. Je to škoda, prohrát jsme si podle mě nezasloužili,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Za největší dříče svého mužstva proti Močovicím vybral T. Nesládka a T. Hájka. I když zrovna u toho nejvíce v úvodním dějství platilo, že těžce vybojovaný míč ve středu pole následně tým ztratil kvůli špatné přihrávce, byť to bylo při snaze o tvořivé založení útočné akce.

TJ Sokol Močovice

FK Čáslav D - TJ Sokol Močovice 2:3 (0:3),
branky a asistence Čáslavi: T. Nesládek (M. Vilímek) - 1:3, M. Vilímek (T. Nesládek) - 2:3

Čáslav: D. Hlouch (31. A. Jeřicha) - D. Dražinovský, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, O. Mlčoch - T. Nesládek. Průběžně střídali: E. Panýrková, F. Honzíček, M. Resl, V. Vondra, I. Ondráčková, J. Pánek. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: D. Lengál (Vrdy)

Zbývající výsledky: Ledeč nad Sázavou - Sázava 10:1, Zbraslavice - Uhlířské Janovice 3:2, Červené Janovice - Kutná Hora B 0:13.