U11 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Páteční podvečery ve znamení výher 4:3, teď s Církvicí

Soupeře, který vzbuzoval velký respekt, přivítali v pátek 18. května čáslavští fotbalisté kategorie U11. Ve čtvrtém kole finálové části okresního přeboru mladších žáků hostili Církvici, která před týdnem dokázala porazit Vrdy 2:0, zatímco Čáslav s nimi před čtrnácti dny prohrála 0:9.

Lepší začátek zápasu si domácí celek ani nemohl přát, neboť hned z prvního protiútoku vstřelil F. Honzíček úvodní gól. Ten však na další minuty paradoxně nabudil protivníka, který brzy vyrovnal. Do poločasové přestávky ještě měly oba týmy několik možností ujmout se vedení, ale nerozhodný stav se nezměnil.

V podobném duchu pokračovalo vyrovnané utkání rovněž ve druhé půli, a tak rozhodující okamžiky přinesla až závěrečná desetiminutovka. V ní do střelecké listiny přibylo celkem pět gólů, a protože tři z nich inkasovala Církvice, mohli se čáslavští benjamínci radovat, stejně jako před týdnem s Uhlířskými Janovicemi, z těsného vítězství 4:3.

„Další tříbodový zisk ve finálové skupině mě samozřejmě velmi těší, ale zároveň moc dobře vím, že to tentokrát bylo s vydatnou výpomocí koncového hráče se zkušenostmi ze žákovské ligy Davida Hyblera, který měl nahradit našeho zdravotně indisponovaného kanonýra Tomáše Nesládka. Na druhou stranu, jeden hráč sám nic nesvede a musí mít na hřišti podporu celého týmu,“ uvědomil si čáslavský trenér Luboš Hájek.

Své svěřence pochválil za bojovnost a nasazení, zvláště pak M. Tlustého, který z postu stopera dobře četl hru, a levého obránce F. Kopeckého za velice konstruktivní defenzivní činnost. „Velký problém jsme však měli v komunikaci. Kluci na sebe nemluvili a častokrát se stalo, že se ve snaze hrát míč málem srazili, nebo si naopak zbytečně dávali přednost. Někdy se jednalo dokonce o trojici hráčů. To by se nám stávat už nemělo,“ zdůraznil Luboš Hájek.

Horkou chvilku ve druhém poločase připravil svému trenérovi, spoluhráčům i fanouškům A. Gaspri, který za nerozhodného stavu přestřelil z metru církvickou branku. „Kdyby byl zápas už dávno rozhodnutý, tak bych se tomu možná i zasmál, ale takhle... Je jasné, že se něco takového samozřejmě může stát, ovšem Tony je schopný to zopakovat v sedmi z deseti pokusů a ještě k tomu s úsměvem na rtech. Na lepší koncovce budeme o trénincích dál makat,“ naznačil čáslavský kouč kategorie U11 Luboš Hájek.

SK Církvice

FK Čáslav D - SK Církvice 4:3 (1:1),
branky a asistence Čáslavi: F. Honzíček (T. Hájek) - 1:0, F. Honzíček (D. Hybler) - 2:1, D. Hybler (D. Dražinovský) - 3:2, D. Hybler (M. Vilímek) - 4:2

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Průběžně střídali: D. Hybler, A. Gaspri, I. Ondráčková. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: D. Lengál (Vrdy)

Zbývající výsledky: Vrdy - Zbraslavice 1:1, Golčův Jeníkov - Bílé Podolí 8:2, Uhlířské Janovice - Kutná Hora B 1:2.