U11 Starší přípravka

LETNÍ FOTBALOVÉ A SPORTOVNÍ KEMPY

prázdninové zážitky pro děti

chci více informací

Po derby v Lorci mohla začít oslava vicemistra okresu

Prohra = 4. místo, remíza = 3. místo, výhra = 2. místo. Takhle to měli v úplně posledním zápase finálové skupiny okresního přeboru mladších žáků v pondělí 11. června nalajnované čáslavští fotbalisté kategorie U11. Navíc se jednalo o derby v Lorci s kutnohorským béčkem.

O osudu utkání hodně napověděl úvod, který daleko lépe vyšel hostům. Ti už po deseti minutách vedli díky D. Dražinovskému a T. Nesládkovi dvoubrankovým rozdílem, ovšem rozhodující to nebylo. Sparťané totiž vstřelili v polovině prvního poločasu M. Pavlíkem kontaktní gól, a tak bitva pokračovala.

Lépe dýchat se začalo čáslavským hráčům v 46. minutě, kdy opět získali dvoubrankový náskok. Pomohl jim k němu vlastňák M. Pospíšila, který tím svému celku sebral vítr z plachet. Hosté pak měli ve zbývajícím čase cestu k vítězství o něco jednodušší. A na jejím konci mohli začít slavit titul vicemistra okresu v kategorii mladších žáků.

„Kluci a Iveta podali velice bojovný a soustředěný výkon. Škoda, že ve hře ještě nebylo první místo v tabulce, o to větší náboj by zápas měl. Ale Zbraslavice v neděli neponechaly v otázce okresního přeborníka nic náhodě a vysoko porazily Uhlířské Janovice. Hned po jejich utkání jsem trenérovi Robertu Byrwovi telefonoval a gratuloval k prvenství,“ přiblížil čáslavský kouč Luboš Hájek.

Jeho tým stále ještě ve věku starší přípravky byl příjemným oživením a zároveň překvapením okresního přeboru mladších žáků.  T. Nesládek se dokonce stal kanonýrem soutěže, když svými góly kraloval základní i finálové skupině. „Osobně jsem před sezonou nečekal, že budeme takhle nahoře. Ovšem fotbal, který jsme předváděli, se líbil a slavili jsme s ním úspěchy. V žákovské lize, na kterou se musíme přes léto připravit, ale bude vše mnohem náročnější,“ naznačil Luboš Hájek.

1.
0 b

Sparta Kutná Hora

Sparta Kutná Hora B - FK Čáslav D 1:3 (1:2),
branky a asistence Čáslavi: D. Dražinovský (T. Hájek) - 0:1, T. Nesládek (V. Koryčánek) - 0:2, vlastní (T. Nesládek) - 1:3

Čáslav: A. Jeřicha - P. Kovář, M. Tlustý, F. Kopecký - D. Dražinovský, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Průběžně střídali: V. Koryčánek, I. Ondráčková, A. Gaspri, F. Klinkáček. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: E. Herda (Kutná Hora)

Zbývající výsledky: Bílé Podolí - Církvice 1:3, Golčův Jeníkov - Vrdy 3:6, Zbraslavice - Uhlířské Janovice 6:1.