U11 Starší přípravka

Členské příspěvky jaro 2020

Jak zaplatit

Přestřelka v Hradci Králové

V neděli 9.2. jsme zavítali na přátelské utkání na půdu Hradce Králové. S trenéry jsme měli domluveno, že budeme hrát 7+1 a 3x30 minut. Měl jsem trochu obavy, že kluci budou fyzicky a kondičně zaostávat, ale kluci mě mile překvapili. Některých kluků to byl úplně první zápas na půlku hřiště v rozestavení 3-3-1. První třetinu jsme se rozkoukávali a nechávali soupeře kombinovat. Náš nedostatek byl i v důrazu, ve kterém jsme se v průbehu hry také zlepšili. Zápas se vyvíjel v jednoznačně pro domácí tým, ale po rychlém výhozu našeho golmana Bohouše Bednáře “mazal” sám na golmana Kryštof Lhoták, který nekompromisně proměnil a vedli jsme 1:0. Za pouhé dvě minuty jsme v 9.minutě vedli 2:0 po krásné kombinaci Šimona Kubína a Kryštofa Lhotáka a druhý  jmenovaný opět nekompromisně zavěsil!

Do konce první třetiny nám soupeř vyrovnal  na 2:2 po našem nedůrazu a nedostoupení hráčů.

Do druhé třetiny jsme naskočili vlažně a soupeř trestal naše chyby. Kluky jsem nabádal k rozehrávce po zemi od golmanů  s tím, že když se zkazí tak se nic neděje a pokračujeme dál. Kluci výborně vyjíždeli ze situací 3 na 2. Po vyrovnaných osmi minutách jsme soupeři odskočili na rozdíl jedné branky, kdy svůj hattrick završil Kryštof Lhoták. V té chvíli soupeř převzal průběh zápasu na svou stranu a odskočil nám na dvoubrankový rozdíl 5:3. Klukům se jsem řikal ať se nebojí napadat  hráče a to se nám povedlo, když Šimon Kubín dotlačil hráče až k rohovému praporku odebral mu míč a před bránu domáci golmana poslal krásný míč Matějovi Fajtovi, který se nemýlil a míč uklidil k tyči. Dotáhli jsme se soupeře na rozdíl jediné branky a kluci se nevzdávali. O tři minuty déle se krásnou individuální akcí prosadil náš nejmladší hráč Šimon Kubín, který na levé straně hřiště obešel obránce a “pelášil” sám na golmana, kterému nedal šanci. 5:5. Domácí tým byl více na míči, a měl více ze hry, ale kluci svoji dravostí a důrazem znepřijemnili soupeři hru. Před koncem druhé třetiny jsme se ujali vedení 6:5 po krásné dalekonosné střele Matěje Fajta, který uklidil míč přimo k pravé tyči domácího golmana. Do třetí třetiny kluci vlétli jako hurikán. Kluci se snažili kombinovat a snaha o obchzení 1 na 1 se jim nedá vytknout. Po třech minutách hry nás poslal do dvoubrankového vedení opět Kryštof Lhoták, který vstřelil svůj čtvrtý gól. Vedli jsme 7:5. Co jsem očekával bylo to, že klukům budou docházet síly a to se ukázalo až posledních deset minut poslední třetiny. Soupeř snížil opět na rozdíl jediné branky. Skoré se nám upravilo na 7:6, ale potom si vzal opět slovo Matěj Fajt a ranou ze střední vzdálenosti poslal pozdrav domácímu  golmanovi přímo pod horní konstrukci branky. Opět jsme odskočili o dvě branky 8:6. Klukům dochazely síly a tím vznikali nepřesnosti ze, kterých pramenily chyby ze, kterých soupeř trestal a snížil na 8:7. Domácím znepříjemnili hru i naši výborně chytajíci golmani Bohouš Bednář a Táda Strnad. Po necelé minutě si svůj pátý gól připsal Kryštof Lhoták, který podstoupil osobní souboj s obráncem a poslal míč podel golmana na 9:7 v náš prospěch. Jak jsem řikal klukům docházeli síly a soupeř potrestal naše zaváhaní v obraně až na konečný výsledek 9:9.

Kluky bych chtěl pochválit za odhodlání a nasazení s jakým do zápasu šli. Výborný výkon Jakuba Dvořáka mě mile překvapil a chtěl bych, aby na něj v dalším zápase navázal.Děkujeme za výpomoc Fajtíkovi a Klinkymu, kteří byli velkým přínosem. Stále máme co zlepšovat, ale pro některé kluky to byl první zápas a poradili si s ním skvěle.