U11 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Tečka za sezonou dostala na krajském turnaji stříbrný lesk

Radost v podobě stříbrných medailí si na závěr sezony 2017/2018 udělali čáslavští fotbalisté kategorie U11. S výpomocí spoluhráčů z U10 obsadili v neděli 24. června v krajském turnaji starších přípravek na hlavním stadionu v Čáslavi druhé místo, když nestačili jen na Kolín v rozhodující bitvě.

Hodnocení trenéra

Osm týmů rozdělených do dvou skupin usilovalo o co nejvýhodnější pozici pro následný zápas o konečné umístění. Čáslavský celek postupně porazil Poděbrady, Vestec z Prahy-západ a Sporting Mladou Boleslav, což pro něj znamenalo první místo v tabulce skupiny A a finálový mač s Kolínem.

Každý kolektiv se rozdělil na áčko a béčko a ty potom v základní sestavě 5+1 nastoupily současně na dvou hřištích, přičemž po dvanáctiminutovém poločase se prostřídaly (tedy A-A, B-B, A-B, B-A) a výsledky se sčítaly.

Tyto krajské turnaje jsou specifické také tím, že rozhodující nejsou body, nýbrž vstřelené góly. A těmi Kolín ve skupině B zrovna nešetřil. Neratovicím, Vyžlovce a Benešovu jich nastřílel celkem 56, zatímco Čáslav jich na své konto nashromáždila 37. Rozhodující mač tedy měl daného favorita a ten papírové předpoklady potvrdil.

„Kolín nás vyškolil, ale jinak kluci a holky hráli hodně dobře. A třeba oproti závěrečnému okresnímu turnaji starších přípravek byl rozdíl v nasazení značný. Nepovedený finálový duel nám alespoň ukázal, na čem ještě musíme zpracovat a že je potřeba všechno dělat ve větší rychlosti,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Dva jeho svěřenci získali při slavnostním vyhlášení výsledků i individuální ocenění: T. Nesládek se s jedenácti góly stal nejlepším střelcem turnaje a T. Hájek byl profesionálním trenérem mládeže M. Kormaníkem vybrán jako hráč s nejlepším fotbalovým potenciálem.

2. místo

krajský turnaj starších přípravek

Branky

FK Čáslav - FK Bohemia Poděbrady 10:1, branky a asistence Čáslavi A: T. Nesládek (A. Gaspri), T. Nesládek (F. Honzíček), T. Nesládek (T. Hájek)

FK Čáslav - TJ Viktoria Vestec 13:6, branky a asistence Čáslavi A: A. Gaspri (M. Vilímek), T. Nesládek (A. Gaspri), T. Hájek (bez asistence), M. Tlustý (M. Vilímek), T. Nesládek (M. Tlustý), M. Čertek (E. Panýrková), vlastní (A. Gaspri)

FK Čáslav - FC Sporting Mladá Boleslav 14:3, branky a asistence Čáslavi A: T. Hájek (F. Honzíček), T. Nesládek (F. Honzíček), T. Hájek (F. Honzíček), T. Nesládek (F. Honzíček), T. Nesládek (T. Hájek), T. Nesládek (F. Honzíček), T. Nesládek (M. Tlustý), Čertek (bez asistence), T. Nesládek (M. Čertek)

FK Čáslav - FK Kolín 4:16, branka a asistence Čáslavi A: M. Čertek (T. Nesládek)

Sestava

Čáslav A: A. Jeřicha - M. Vilímek, M. Tlustý, T. Hájek, T. Nesládek, F. Honzíček. Průběžně střídali: A. Gaspri, M. Čertek, I. Ondráčková, E. Panýrková. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

Čáslav B: M. Skokan - D. Dražinovský, L. Mužátko, J. Procházka, M. Šic, F. Klinkáček. Průběžně střídali: V. Koryčánek, F. Buchl, J. Honc. Trenér: R. Zoufalý.

Pořadí turnaje: 1. FK Kolín, 2. FK Čáslav A, 3. SK Vyžlovka, 4. TJ Viktoria Vestec, 5. FK Neratovice/Byškovice,6. FK Bohemia Poděbrady, 7. SK Benešov, 8. FC Sporting Mladá Boleslav.