U11 Starší přípravka

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Vynikající pětiminutovka rozhodla o výhře nad uhlíři

Spravit si chuť po gólovém výprasku ve Vrdech chtěli ve třetím zápase finálové skupiny okresního přeboru mladších žáků čáslavští fotbalisté kategorie U11. S Uhlířskými Janovicemi to v pátek 18. května zprvu vypadalo na chutnou lahůdku, ovšem málem z toho byl břichabol.

Vyrovnaná úvodní půle nabídla řadu pěkných kombinačních akcí i seriál zahozených šancí dvou smutných hrdinů, když se aspoň třikrát ve velmi dobré pozici ocitli domácí kanonýr T. Nesládek a na druhé straně uhlířskojanovický Ronaldo L. Förster. Jelikož se zblízka netrefil mezi tyče ani čáslavský A. Gaspri, přihlásila se těsně před poločasovou přestávkou o pozornost jeho spoluhráčka E. Panýrková, která po přihrávce T. Hájka jako jediná našla míči cestu do sítě.

Čáslav pak ještě měla parádní nástup do druhého poločasu. Za necelých pět minut nasázela soupeři další tři branky - M. Vilímek, F. Honzíček, T. Nesládek - a byla na nejlepší cestě za vítězstvím. Jenže ani čtyřgólové manko neznamenalo pro hosty žádný problém. Neúnavný L. Förster stále burcoval své spoluhráče, šel jim příkladem, a tak hosté postupně umazávali čáslavský náskok až na nejtěsnější rozdíl. Závěrečný hvizd rozhodčího Š. Pipka byl proto pro domácí kolektiv vysvobozením.

„Vyrobili jsme pěkné drama se šťastným koncem pro nás,“ oddechl si čáslavský trenér Luboš Hájek. „Přelom obou poločasů nás zastihl ve vynikajícím světle. Dát v rozmezí pěti minut čtyři branky, to byla velká paráda, avšak místo toho, abychom si takový náskok užívali, báli jsme se o plný bodový zisk až do úplného konce zápasu. Potěšilo mě ale, že tři ze čtyř našich gólů jsme dali po akcích po levém křídle, protože většinou to bývá v opačném gardu,“ doplnil Luboš Hájek.

FK Uhlířské Janovice

FK Čáslav D - FK Uhlířské Janovice 4:3 (1:0),
branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (T. Hájek) - 1:0, M. Vilímek (F. Honzíček) - 2:0, F. Honzíček (T. Hájek) - 3:0, T. Nesládek (F. Kopecký) - 4:0

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Průběžně střídali: A. Gaspri, E. Panýrková, I. Ondráčková. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: Š. Pipek (Čáslav)

Zbývající výsledky: Bílé Podolí - Kutná Hora B 0:3, Církvice - Vrdy 2:0, Zbraslavice - Golčův Jeníkov 3:2.