U11 Starší přípravka

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Zima na krku? V čele tabulky se bude snášet líp

Na vítězné vlně se čáslavští mladší žáci svezli až do cíle podzimní části mistrovské sezony 2017/2018. Po osmé výhře za sebou budou přezimovat v čele tabulky béčkové skupiny okresního přeboru. Naposledy se radovali v sobotu 11. listopadu 2017 s Ledčí nad Sázavou.

Utkání na umělé trávě mělo výkop už v devět hodin a brzký začátek jakoby poznamenal výkon domácích fotbalistů. Dlouho se nemohli dostat do tempa, nedostupovali protihráče, před odehráním míče si dávali přednost nebo si nepochopitelně přihrávali na půl metru. Přesto měli územní převahu, avšak šance z ní nevyplynuly téměř žádné.

Cestu ke zlepšení předvedl až na konci prvního poločasu M. Resl, když si mezi dvěma ledečskými obránci naběhl na míč od M. Čerteka a levačkou ho uklidil k tyči. O chvíli později poslal na soupeřovu branku 'padající list' M. Tlustý a domácí tým vedl před přestávkou o dva góly.

Pohlednější a zajímavější fotbal předvádělo čáslavské déčko po změně stran. V rozmezí osmi minut přidali po pěkných kombinacích další tři trefy Tomášové - Nesládek a Hájek - a pak se utkání už v pohodě dohrálo s tím, že trenér L. Hájek dal více prostoru hráčům s menší podzimní minutáží.

„Kluci a holky možná až moc měli v hlavách vítěznou tečku za podzimem, a proto jim to ze začátku tolik nešlo. Nejlepší pasáž zápasu jsme předvedli v úvodní čtvrthodině druhého poločasu, což se hned projevilo na výsledku. Cílem také bylo udržet vzadu nulu. To se podařilo potřetí z posledních šesti zápasů,“ konstatoval čáslavský kouč Luboš Hájek.

Jeho kolektiv v mistrovské části podzimu devětkrát zvítězil a dvakrát prohrál. S tříbodovým náskokem před druhými Zbraslavicemi bude přezimovat v čele tabulky béčkové skupiny okresního přeboru. „Jsem velmi rád, že se moji svěřenci sami odměnili za fotbalovou dřinu, kterou jsem jim od začátku srpna dávkoval. To ale neznamená, že jim v zimní přípravě něco odpustím,“ usmíval se trenér Luboš Hájek.

Není mu líto, že podzimní část sezony končí, zvlášť když se týmu tak daří a připsal si osmizápasovou vítěznou šňůru v řadě? „Možná ano, ale na druhou stranu se říká, že v nejlepším se má přestat,“ poznamenal dobře naladěný kouč čáslavských mladších žáků.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou

FK Čáslav D - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 5:0 (2:0),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (M. Čertek) - 1:0, M. Tlustý (bez asistence) - 2:0, T. Nesládek (M. Vilímek) - 3:0, T. Nesládek (M. Vilímek) - 4:0, T. Hájek (T. Nesládek) - 5:0

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, F. Honzíček - T. Nesládek. Průběžně střídali: M. Resl, M. Čertek, O. Mlčoch, E. Panýrková, I. Ondráčková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: Š. Pipek (Čáslav)

Zbývající výsledky: Močovice - Červené Janovice 24:0, Kutná Hora B - Zbraslavice 3:1, Uhlířské Janovice - Sázava 5:2.