U12 Mladší žáci

Cenné vítězství v Pardubicích

Produktivní druhá třetina otočila stav zápasu a nasměrovala čáslavský tým k zisku tří bodů.

Pardubický Dolíček přivítal čáslavské mladší žáky nízkou teplotou a pěkně mokrým, ale kvalitním travnatým povrchem. Ani při předzápasovém rozcvičení se nikdo nezahřál tak, jako v prvních deseti minutách zápasu. Domácí předváděli ukázkové lekce v držení míče a jejich kombinace nebraly konce. Pouze zakončení jim selhávalo.

Postupem času hosté přivykali tempu i stylu hry. Na oplátku ukázali domácím jak naložit s nabídnutou šancí. Nejprve Spáčil rozehrál nepřímý kop přesně na Hyblera a ten si věděl rady co s míčem 0:1. O něco později oklamal Rais domácího brankaře, který se pohyboval neustále daleko od svého pokutového území a zvýšil na 0:2. I třetí branku dali hosté, bohužel byl nechtěně překonán vlastní gólman 1:2.

Infarktová situace pro hosty nastala v posledních třech minutách první třetiny, kdy neuvěřitelně třikrát inkasovali. Do první přestávky se šlo za stavu 4:2.

Druhá třetina byla ve znamení velkého obratu v rozmězí 32. - 44. minuty předvedli hosté jak proměňovat šance a šli do velkého trháku. 32. minuta Hybler z dálky 4:3, 33. minuta Spáčil po chybě v rozehrávce domácí obrany 4:4. 38. minuta Hezký únik Resla se nepodařilo ani napodruhé úspěšně zakončit, míč znovu vybojoval Kubín a akci zakončil Spáčil 4:5.
42. minuta Patákova hlava 4:6. 44 minuta Rais získal míč a podruhé udělal kličku domácímu brankaři 4:7.

Závěrečná část se změnila ve velkou bitvu o každý metr hrací plochy. Šance měli oba týmy, ale využití bylo nulové. Kosmetickou úpravu ve skóre udělali domácí, když snížili na konečných 5:7.

Pak už propukla radostná eufórie z vyhraného zápasu, vítězný pokřik a rychlé špunty.

Opět velmi kvalitní soupeř. Do zápasu jsme se dostávali velmi pomalu. Soupeř byl rychlejší, agresivnější . . .
Až, když jsme se jim v tomto vyrovnali byl zápas kdo z koho. Díky lepší produktivitě jsme nakonec vyválčili vítězství, které nás moc těší. Přes to nás čeká ještě spousta práce.