U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

'Čert' vyvolal v náchodském táboře hodně zlé krve

Jsou nepoučitelní! Tak by se mohlo hovořit o čáslavských fotbalistech kategorie U12 po jejich ligovém utkání s Náchodem. V sobotu 1. června se opět nevyvarovali výrazného herního výpadku v jedné ze třetin, což se negativně podepsalo na výsledku.

V souboji sousedů v tabulce bylo jasné, že rozhodovat bude především hlava a schopnost přizpůsobit se teplému a slunečnému počasí. A právě zásadní rozdíl v tomto směru přinesla po vyrovnané první půlhodině prostřední část zápasu, v níž domácí celek dost polevil v nasazení. Soupeř pak neměl problém odskočit na třígólový rozdíl.

Tým bez 'šťávy' potřeboval do závěrečné třetiny vzpruhu, a tak čáslavský kouč L. Hájek poslal do hry urostlého útočníka M. Čerteka, který jinak vzhledem ke své vysoké postavě a fotbalovým dovednostem daleko častěji nastupuje jako mladší hráč za kategorii U13. Trenérův tah s cílem 'nakopnout' svůj tým vyšel, ale zároveň vyvolal hodně zlé krve. Nelibě ho totiž samozřejmě nesli zástupci Náchoda, kterým se 'zápůjčka' ze druhé hrací plochy nezamlouvala.

V té chvíli se neřešil nikdo jiný než M. Čertek. Zvlášť když vstřelil dvě branky a snížil stav utkání na 4:5. Vyrovnání sice viselo na vlásku, ale když rozhodčí M. Chalupa upřel po faulu v pokutovém území domácímu celku penaltu, gólově udeřilo po rychlém brejku do otevřené obrany na druhé straně hrací plochy a bylo 'vymalováno'.

Možná  by nějaká malá šance ještě existovala, kdyby závěrečný hvizd nezazněl na popud náchodského trenéra o pět minut dříve. „Na sudího se nemůžeme zlobit. Je mladý a potřebuje se vypískat. Musíme se dívat na svůj výkon a ten byl ve druhé třetině z naší strany příšerný. Právě v té fázi jsme si zápas prohráli,“ uvedl čáslavský kouč Luboš Hájek.

„Mně spíš bylo líto, jakou odezvu zařazení Michala do sestavy mělo. Skoro jako bychom se dopustili nějakého kriminálního činu. Nejlíp se s tím však vyrovnali sami náchodští hráči. I když z našeho obra měli velký respekt a v jednom případě raději uhnuli ze souboje a poslali míč do autu, nic na rozdíl od svého trenéra a rodičů slovně neřešili a hráli. To mně na nich bylo sympatické a za to jsem jim při podání ruky po skončení zápasu poděkoval. Oni naopak ocenili, že jsem byl v pohodě a zbytečně nic nehrotil. A tak to má být,“ uzavřel Luboš Hájek.

FK Náchod

FK Čáslav - FK Náchod 4:6 (2:2, 0:3, 2:1),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (T. Hájek) - 1:1, P. Holý (M. Resl) - 2:2, M. Čertek (bez asistence) - 3:5, M. Čertek (M. Vilímek) - 4:5

Čáslav: M. Skokan - L. Jeřábek, I. Ondráčková - M. Vilímek, T. Hájek, D. Dražinovský, P. Holý - M. Resl. Průběžně střídali: M. Tlustý, M. Šic, P. Kovář, D. Němec, A. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: M. Chalupa (Kutná Hora)

Zbývající výsledky: Chrudim - Trutnov 6:2, Hlinsko - Cidlina Nový Bydžov 2:4, Hradec Králové - Kolín 6:6, Svitavy - Pardubice 3:10, Vysoké Mýto - Nymburk 3:0, Vlašim - Mladá Boleslav 3:18.