U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Chrudimský trenér odvolal penaltu proti Čáslavi

Brzký gólový vstup do zápasu povzbudil čáslavské hráče kategorie U12 v jejich prvním jarním ligovém domácím mači s Chrudimí. V sobotu 30. března se naladili na bojovnou notu, což jim s výjimkou útlumu ve druhé třetině vydrželo do konce utkání.

Právě polevení v prostředním dějství se ukázalo být pro výsledek rozhodující. „Litovat můžeme i řady neproměněných šancí, pak to mohlo být lepší. Na druhou stranu fotbalovější Chrudim také měla dobré příležitosti pro zvýšení náskoku, ale proti byl svými pohotovými reakcemi brankář Tonda Jeřicha. Celkově se hrál zajímavý a běhavý fotbal, který se musel divákům líbit,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten tentokrát své svěřence nemusel tolik hnát dopředu svými hlasivkami a při předem stanoveném zdvojení postů jim dal i při střídání volnou ruku. To vše by mělo směřovat k tomu, aby se na hřišti naučili sami rozhodovat a zápasem víc žili. „Na hráčích bylo vidět, že chtějí utkání odehrát co nejlépe. Hned ve druhé minutě je pozitivně nakopl úvodní gól Matěje Vilímka. Ve druhé třetině se však někteří zdržovali na hrací ploše delší dobu, včas nevystřídali, čímž klesalo naše tempo hry a soupeř to pak měl jednodušší,“ zmínil Luboš Hájek.

Na začátku druhé třicetiminutovky za stavu 2:2 nastal zajímavý moment, který byl nakonec vyřešen k všeobecné spokojenosti. Málo zkušený rozhodčí J. Jiřík odpískal po údajném faulu D. Dražinovského penaltu proti Čáslavi, ovšem všichni okolo viděli, že chrudimský fotbalista se poroučel k zemi poté, co si nešikovně šlápl na míč. Sudího vyvedl z omylu až hostující trenér R. Malý, který předvedl gesto fair-play a nechal pokutový kop odvolat.

„I rozhodčí se někdy musí naučit pískat a tohle je pro něj ta nejlepší škola. Chyb udělal v zápase víc, například když uznal Chrudimi branku na 1:1 z trojnásobného ofsajdu, ale nejsem z těch, kvůli před chvílí uvedenému, kteří by měli potřebu se s ním hádat. Zvlášť ne před dětmi a ještě pokud vidím, že jeho nepřesnosti nevyplývají ze schválnosti, ale spíš z neznalosti či nepozornosti. My se soustředíme hlavně na náš výkon,“ zakončil čáslavský kouč Luboš Hájek.

MFK Chrudim

FK Čáslav - MFK Chrudim 2:6 (2:2, 0:3, 0:1),
branky a asistence Čáslavi: M. Vilímek (D. Dražinovský) - 1:0, R. Novotný (T. Nesládek) - 2:2

Čáslav: A. Jeřicha - L. Jeřábek, F. Kopecký - M. Vilímek, D. Dražinovský, T. Nesládek, P. Holý - M. Resl. Průběžně střídali: I. Ondráčková, A. Gaspri, R. Novotný, P. Balvín, V. Koryčánek, P. Kovář, E. Panýrková, D. Němec. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Jiřík (Církvice)

Zbývající výsledky: Pardubice - Náchod 5:1, Nymburk - Mladá Boleslav 4:6, Vysoké Mýto - Trutnov 5:1, Kolín - Svitavy 6:4, Hradec Králové - Cidlina Nový Bydžov 10:5, Vlašim - Hlinsko 0:3.