U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Cidlina dostala zbytečně čuchnout, ale jinak paráda

Na listopadový třináctigólový výprask s Cidlinou dali v jarní odvetě tím nejlepším způsobem zapomenout čáslavští mladší žáci kategorie U12. Daleko lépe se ve středu 29. května po vytrvalém dešti vyrovnali s podmáčeným terénem a zaslouženě zvítězili.

Devět vstřelených gólů si Čáslav rovnoměrně rozložila do všech třetin. A světě, div se, jeden z nich vstřelila také E. Panýrková. Byla to její premiérová ligová branka, kterou zvýšila vedení svého týmu na 6:1. „Všichni jsme jí to přáli! Několik šancí už v minulých zápasech měla, ale ani jednou to nedopadlo,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek.

Skvělou střeleckou formou se naopak může pochlubit M. Šic, věkem stále ještě hráč starší přípravky. Ten opět dokonale využil omezený time na hřišti a svou gólovou sbírku v posledních třech utkáních rozšířil na osm přesných zásahů.

Nebyli by to ovšem svěřenci trenéra L Hájka, kdyby si celkem pohodovou cestu za vítězstvím vinou ztráty koncentrace opět nezkomplikovali. Jejich sympatický výkon totiž dostal povážlivou trhlinu za již zmíněného stavu 6:1, kdy si nechali v rozmezí pěti minut vstřelit tři branky. Do té doby už s porážkou celkem smířený soupeř s podporou fanoušků samozřejmě ožil, a tak stále bylo o co hrát.

Čáslavský kolektiv však krizovou chvíli díky zvýšené bojovnosti ustál, přidal další trefy do černého a po závěrečném hvizdu rozhodčího J. Volence se v předehrávce posledního 26. kola České ligy žáků U12 radoval ze zasloužené a možná i překvapivé výhry.

RMSK Cidlina

FK Čáslav - RMSK Cidlina Nový Bydžov 9:5 (3:1, 3:3, 3:1),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (M. Vilímek) - 1:0, M. Resl (pokutový kop) - 2:1, P. Holý (bez asistence) - 3:1, M. Šic (M. Tlustý) - 4:1, M. Šic (bez asistence) - 5:1, E. Panýrková (bez asistence) - 6:1, T. Hájek (bez asistence) - 7:4, P. Holý (T. Hájek) - 8:4, M. Šic (bez asistence) - 9:5

Čáslav: A. Jeřicha - L. Jeřábek, I. Ondráčková - M. Vilímek, T. Hájek, D. Dražinovský, P. Holý - M. Resl. Průběžně střídali: M. Tlustý, R. Novotný, E. Panýrková, D. Němec, M. Šic, M. Skokan. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Volenec (Vlkaneč)

Zbývající výsledky: Chrudim - Hlinsko 9:2, Hradec Králové - Náchod 18:6, Pardubice - Kolín (sobota 15. června od 10.00 hodin), Svitavy - Nymburk (sobota 15. června od 10.30 hodin), Vysoké Mýto - Mladá Boleslav (neděle 16. června od 10.00 hodin), Vlašim - Trutnov (neděle 16. června od 10.30 hodin).