U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Drsná Vysočina! Jihlava v mrazu nerada půjčovala míč

Mrazivá Vysočina přivítala čáslavské ligové fotbalisty kategorie U12, kteří přijeli v sobotu 23. února do Jihlavy k sedmému přátelskému duelu v rámci zimní přípravy. Do provozní teploty se potřebovali dostat poměrně rychle, protože soupeř byl nažhavený.

Vždyť hned první akce jihlavských borců, jen několik málo vteřin po úvodním výkopu, skončila gólem, naštěstí pro hosty z ofsajdu. Byla to taková předzvěst, co je čeká. Zástupci moravské ligové soutěže mladších žáků, v níž po podzimu obsadili pátou příčku v tabulce, byli velmi silní na míči, dobře kombinovali a svěřencům trenéra L. Hájka balon jen neradi půjčovali.

„Hráli výborně, líbili se mi,“ pochválil kouč Luboš Hájek nejdříve soupeře a pak v pozápasovém hodnocení obrátil pozornost na svůj celek. „S míčem jsme se moc nepotkali, a tak to pro nás byl hodně dobrý kondiční trénink. Bohužel v posledních dvaceti minutách nám už došly fyzické síly, což se hned odrazilo na výsledku. Paradoxně to přišlo v době, kdy jsme snížili rozdíl skóre na tři branky a chtěli se pokusit vyhrát aspoň poslední třetinu,“ uvedl čáslavský trenér.

Jihlava měla i výhodu širokého hráčského kádru. Zatímco domácí fotbalisté musí před začátkem jarní části mistrovské sezony předvést kvalitní výkony, aby se v ligovém týmu nadále udrželi, Čáslavi taková zdravá konkurence, která by hnala kolektiv dopředu, zatím chybí.

FC Vysočina Jihlava

FC Vysočina Jihlava - FK Čáslav 12:2 (3:0, 2:1, 7:1),
branky a asistence Čáslavi: M. Šic (bez asistence) - 5:1, T. Hájek (T. Nesládek) - 5:2

Čáslav: A. Jeřicha - I. Ondráčková, D. Dražinovský - M. Vilímek, T. Hájek, M. Tlustý, F. Kopecký - T. Nesládek. Průběžně střídali: M. Šic, A. Gapsri, L. Jeřábek, E. Panýrková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Dušovský (Jihlava)