U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Druhé přátelské utkání letní přípravy skončilo porážkou

V rámci soustředění nastoupili mladší žáci U12 ke druhému přátelskému utkání přípravy. Na Kácovském hřišti přivítali celek z Vlašimi, se kterým budou mít možnost se utkat na podzim i v soutěži. Naši svěřenci doplatili na velké množství neproměněných brankových příležitosti a s Vlašimí prohráli.

Do začátku zápasu jsme vstoupili aktivněji, soupeře jsme hladce přehrávali a vytvářeli jsme si šanci za šancí. Ale ani ty nejvyloženější jsme nedokázali proměnit. Kovář nejprve trefil tyč a pak, když ani Klinkáček se Šicem své příležitosti neproměnili přišlo potrestání. Nedokázali jsme zachytit rychlý protiútok po levé straně a soupeř šel z ojedinělé příležitosti do vedení. Ačkoliv se obraz hry po obdržení branky nezměnil a stále jsme byli na hřišti lepším týmem, branka už nepadla, a tak se šlo do přestávky za stavu 0:1. Druhá čtvrtina byla mnohem vyrovnanější. Ustoupili jsme na chvílí z naší aktivity a Vlašim nás najednou začla i přehrávat. Poměr šancí se na obou stranách vyrovnal, ale zatímco naše nemohoucnost vstřelit branku stále trvala, soupeř každou svou vyloženější příležitost proměnil a dostal se do vedení 0:5. Těsně před přestávkou se přece jen podařilo snížit na 1:5, když jednu se svých šancí proměnil Marek Šic. O přestávce jsem nabádal své svěřence, aby navázali na výkon z první čtvrtiny a byli hlavně trpěliví v koncovce. Přesně jak jsem řekl, tak i učinili a dokázali během třetí třetiny snížit na 3:5. Nejprve se trefil po krásné akci Kovář a o chvíli později si na roh Vilímka nejlépe naběhl Šic. V poslední čtvrtině už nám bohužel došly síly a nezmohli jsme se tak na obrat v utkání. Ke konci jsme ještě  jednou inkasovali a tak byl konečný stav utkání 3:6.

Dnes jsme doplatili na žalostnou produktivitu. Proměnit alespoň pětinu našich příležitostí tak zápas skončil opačným výsledkem. Doufám, že jsme si smůlu v koncovce vybrali a v soutěži nám to tam bude padat. Na druhou stranu jsem ale spokojený s předvedenou hrou a celkově mám ze zápasu dobrý pocit.

FC Sellier&Bellot Vlašim

2x Marek Šic

1x Petr Kovář

Skokan, Jeřicha - Rajchman, Ondráčková, Kunášek, Hájková, Fajt, Klinkáček, Kovář, Urban, Vilímek, Dražinovský, Šic