U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Extrémní letní počasí soustředění nepřekazilo

Zrovna na nejteplejší prázdninový týden vyšlo soustředění fotbalistům čáslavských týmů U12 a U11. Ale ani tropické teploty dosahující od 6. do 9. srpna okolo pětatřiceti stupňů Celsia nikoho neodradily od začátku letní přípravy v Červených Janovicích.

Program byl úmornému vedru samozřejmě přizpůsoben. Oproti původním předpokladům toho hráči v osmi tréninkových jednotkách méně naběhali a o to více se soustředili na rozvíjení dovedností s míčem a na zahrávání standardních situací. Také se pustili do kruhového tréninku.

„Ve stínu bříz a tribuny to bylo ještě celkem snesitelné. Ale jinak slunce pálilo, čemuž odpovídal i stav hrací plochy. Zelený trávník se kvůli nedostatku vláhy vytratil a zůstala jen nažloutlá hmota na nerovném podkladu. To byla asi jediná kaňka, s kterou jsme však vzhledem k extrémnímu letnímu počasí předem počítali,“ naznačil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Čtyřdenního soustředění se zúčastnilo celkem dvaadvacet hráčů a tři trenéři. Na ubytovně i ve sportovním areálu proběhlo vše v naprostém pořádku a bez větších zdravotních komplikací. Z tohoto pohledu byly nejpočetnější a nejbolestivější puchýře z kopaček, několika hráčům se samovolně spustila krev z nosu, objevilo se i pár štípanců od hmyzu a nepříjemná byla jedna odřená záda z hasičské bariéry s oknem při rozcvičce.

Z volnočasových aktivit se dětem líbil stolní tenis, koupání v rybníku Katlov, osvěžení v podobě zmrzliny a ledové tříště, rozbor zápasů u videa nebo sledování úvodního zápasu třetího předkola Ligy mistrů Slavia Praha - Dynamo Kyjev v televizi.

Soupeře měla i Čáslav. Nejdříve společný tým porazil domácí Červené Janovice 8:1, následující den přijely autobusem Světice v rámci soustředění v rekreačním a sportovním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích. V souběžně hraných utkáních s nimi U12 remizovala 4:4 a U11 vyhrála 3:2.

Účast na soustředění: D. Dražinovský, A. Gaspri, T. Hájek, L. Hájková, F. Honzíček, A. Jeřicha, F. Kopecký, O. Mlčoch, T. Nesládek, I. Ondráčková, E. Panýrková, M. Vilímek, D. Brynda, F. Buchl, J. Honc, F. Klinkáček, P. Kovář, J. Kunášek, F. Rajchman, M. Skokan, M. Šic, M. Hájek. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík, R. Zoufalý.

Letní soustředění U12 a U11 v Červených Janovicích