U12 Mladší žáci

Herní výpadek Trutnov potrestal z rohových kopů

Další názornou ukázku toho, čeho by se měli čáslavští mladší žáci kategorie U12 vyvarovat, ukázal v sobotu 27. října jejich ligový duel s Trutnovem. Těžko pochopitelná herní pasivita v závěrečné třetině je zbytečně připravila o bodový zisk.

Proměna k horšímu přišla jako blesk z čistého nebe. Vždyť celou hodinu předváděli domácí fotbalisté velice sympatický výkon a díky trefám M. Resla a M. Tlustého, který si po přihrávce F. Honzíčka spravil chuť po předešlé neproměněné šanci, vzali soupeři počáteční vedení. V úvodu třetího dějství ještě T. Hájek rozezněl tyč, ovšem pak už na hřišti dominoval Trutnov.

„V tu chvíli jsem viděl, že je zle. Přestali jsme hrát, přenechali jsme hostům iniciativu a vůbec jsme se nedostali na útočnou polovinu. Nepomohlo střídání ani povzbuzování. Hráčům nefungovala hlava, nevěřili si. Bylo tak jen otázkou času, kdy Trutnov s nepříznivým skóre něco udělá,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek. A na jeho obavy skutečně došlo, byť to bylo později, než očekával.

Největší zbraní Trutnova se staly rohové kopy. Každý takzvaně smrděl. Jednak byly dobře kopané a navíc na hráče, kteří si s nimi věděli rady. A právě z této standardní situace vytěžili hosté v závěru zápasu všechny tři body, když se urostlý J. Hradecký nemýlil v 80. a 86. minutě. Paradoxně v době, kdy s ním přiběhl ze střídačky srovnat výškovou hladinu M. Tlustý.

„Herní výpadek ve třetí třetině nás připravil o ligové body. Určitě to zamrzí, ale radši než si z toho dělat těžkou hlavu, to berme jako dobré ponaučení pro další fotbalový růst jednotlivců i celého týmu,“ dodal Luboš Hájek.

2 : 3
(2 : 1)

MFK Trutnov

FK Čáslav - MFK Trutnov 2:3 (1:1, 1:0, 0:2),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (bez asistence) - 1:1, M Tlustý (F. Honzíček) - 2:1

Čáslav: A. Jeřicha - I. Ondráčková, F. Kopecký - M. Vilímek, D. Dražinovský, T. Hájek, A. Gaspri - T. Nesládek. Průběžně střídali: M. Resl, P. Holý, M. Krejza, M. Tlustý, E. Panýrková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Jiřík (Církvice)

Zbývající výsledky: Svitavy - Hlinsko 10:0, Vlašim - Náchod 2:10, Pardubice - Nymburk 5:1, Chrudim - Cidlina Nový Bydžov 9:2, Hradec Králové - Mladá Boleslav 5:4, Vysoké Mýto - Kolín 17:5.