U12 Mladší žáci

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Hranici sta inkasovaných gólů prolomily Svitavy

K poslednímu podzimnímu mistrovskému utkání vyjeli čáslavští ligoví fotbalisté kategorie U12 v sobotu 17. listopadu do Svitav. Původně měli hrát doma, ale kvůli obsazenému hřišti s umělou trávou dorostenci muselo dojít ke změně.

Ze začátku to vypadalo na vyrovnaný duel, ale postupem času se domácí hráči stále častěji dostávali na dostřel čáslavské svatyně a byli nebezpečnější. V první třetině se sice na umělé trávě prosadili jen díky vlastnímu gólu M. Tlustého po rohovém kopu, ovšem po přestávce se už jejich brankostroj rozjel naplno. A to ještě neproměnili penaltu po faulu A. Gaspriho.

V té době bezradní čáslavští fotbalisté se přesto dokázali zvednout. Trenér L. Hájek totiž upustil v závěrečné dvacetiminutovce od pravidelného střídání dvou sedmiček a dal více prostoru svěřencům, kteří se v zápase jevili nejlépe. Najednou to byli hosté, kdo si vytvořil tlak a po většinu času hrál na soupeřově polovině. Škoda jen, že z toho vytěžili pouze čestný úspěch v podobě gólové trefy M. Resla.

„Střelecká forma nás v závěru podzimu opustila, vždyť jsme v posledních čtyřech zápasech vstřelili pouze čtyři branky. Ale jinak si říkám, proč nemůžeme pořád hrát alespoň jako v závěrečné fázi utkání ve Svitavách. Hráči na to mají, jen se potřebují dostat častěji do laufu,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho tým bude v tabulce České žákovské ligy přezimovat na dvanáctém místě se ziskem sedmi bodů a s pasivním skóre 40:104.

TJ Svitavy

TJ Svitavy - FK Čáslav 9:1 (1:0, 5:0, 3:1),
branka a asistence Čáslavi: M. Resl (F. Honzíček) - 9:1

Čáslav: A. Jeřicha - I. Ondráčková, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, T. Nesládek, F. Honzíček - M. Resl. Průběžně střídali: M. Krejza, A. Gaspri, E. Panýrková, D. Dražinovský, M. Tlustý, P. Holý, M. Šic. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: F. Vykopal (Svitavy)

Zbývající výsledky: Pardubice - Trutnov 13:0, Vlašim - Chrudim 3:13, Nymburk - Náchod 6:3, Hradec Králové - Hlinsko 17:0, Kolín - Mladá Boleslav 1:11, Vysoké Mýto - Cidlina Nový Bydžov 8:4.