U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Jarní premiéra nabídla dramatickou koncovku

Odvetná část mistrovské sezony začala čáslavským ligovým fotbalistům kategorie U12 v neděli 24. března na umělé trávě v Chotěboři, kam si je pozvalo Hlinsko. A hned první jarní utkání nabídlo drama. Se šťastným koncem pro hosty.

Čáslavští hráči chtěli soupeři vrátit podzimní porážku 1:2, k čemuž měli po dvou třetinách velmi dobře nakročeno, avšak stačil herní útlum mezi 62. a 67. minutou a bylo po 'legraci'. V té době totiž domácí celek vstřelil tři branky a vyrovnal na 5:5.

„Nejdřív jsem byl naštvaný, jak lehce jsme ztratili vinou individuálních chyb nadějný třígólový náskok, ale ve zbytku zápasu jsem byl nadšený z toho, jak si moji svěřenci chtěli vzít vedení zpět. Dokázali ze sebe shodit psychickou deku a vsadili vše na jednu kartu. Chtěli vyhrát,“ dal průchod svým emocím čáslavský trenér Luboš Hájek.

Rozhodující chvíli přinesla 88. minuta, kdy T. Hájek adresoval průnikovou přihrávku nabíhajícímu M. Vilímkovi a ten nezadržitelně skóroval. Nádherný okamžik pro celou čáslavskou výpravu. „Jako trenér bych si takové nervy raději ušetřil, ale zase na druhou stranu takovýto průběh dá týmu víc, než kdybychom zápas s náskokem a v poklidu dohráli,“ dodal Luboš Hájek.

Na tento ligový mač překvapivě nebyl delegovaný rozhodčí. Zastoupil ho jeden z trenérů Hlinska J. Nekvinda, který utkání odpískal s přehledem a bez problémů.

FC Hlinsko

FC Hlinsko - FK Čáslav 5:6 (1:2, 1:3, 3:1),
branky a asistence Čáslavi: T. Nesládek (P. Holý) - 0:1, M. Resl (bez asistence) - 0:2, D. Dražinovský (T. Hájek) - 1:3, P. Holý (bez asistence) - 1:4, T. Nesládek (L. Jeřábek) - 2:5, M. Vilímek (T. Hájek) - 5:6

Čáslav: A. Jeřicha - L. Jeřábek, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, D. Dražinovský, P. Balvín - T. Nesládek. Průběžně střídali: P. Holý, R. Novotný, M. Resl, I. Ondráčková, E. Panýrková, D. Němec. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Nekvinda (laik, Hlinsko)

Zbývající výsledky: Mladá Boleslav - Pardubice 8:3, Cidlina Nový Bydžov - Vlašim 9:5, Náchod - Vysoké Mýto 2:8, Trutnov - Hradec Králové 1:5, Svitavy - Chrudim 3:1, Kolín - Nymburk 3:14.