U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Memoriál v Malešově nastavil nepříjemné zrcadlo

Sváteční volno ve středu 8. května vyplnili čáslavští fotbalisté kategorie U12 účastí na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji v Malešově. Konal se tam výborně připravený jedenadvacátý ročník Memoriálu Františka Lhotáka.

Čáslavský celek dopadl podle papírových předpokladů, a kdo tedy tipoval, že na ni a Kutnou Horu jako jediné dva zástupce Kutnohorska zbyde pouze boj o poslední příčku, tak ten se nemýlil.

„V dobrém úmyslu doporučuji všem rodičům, kteří ve svém dítěti vidí profesionálního fotbalistu, aby někdy malešovské hřiště v době turnaje navštívili. Tam teprve spatří kvalitní hráče a budou mít odpovídající porovnání,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho tým poznal sílu soupeře zejména v posledním utkání ve skupině, kdy ho převálcovala pražská Sparta. Pozdější vítěz celého turnaje nastřílel s podporou svých fanoušků deset gólů za dvacet minut! „Velmi dobře hrál i Baník Ostrava. Naopak rozdíl skóre se slovenskou Prievidzou byl větší, než by se podle předvedené hry slušelo. Nejvyrovnanější duel jsme odehráli s Libercem, ale stejně jsme prohráli,“ ohlédl se Luboš Hájek za účinkováním ve skupině.

Po detonaci od pozdějšího vítěze turnaje přišly na řadu dva zápasy o konečné umístění a v nich se Čáslavi už dařilo podstatně lépe. „Souboj s Příbramí v malém semifinále se nám však o kousek nepovedl dovést do penaltového rozstřelu, a tak jsme si všechno vynahradili až při našem závěrečném vystoupení v okresním derby s kutnohorskou Spartou, kterou jsme v utkání o utkání o devátou příčku porazili čtyřgólový rozdílem,“ doplnil kouč Luboš Hájek.

Jako nejlepšího hráče svého týmu doporučil pořadatelům vyhlásit útočníka M. Čerteka, který zatížil konta soupeřů čtyřmi brankami a za kanonýrem turnaje D. Kmetěm z Prievidze zaostal pouze o jednu trefu.

9. místo

mezinárodní turnaj mladších žáků

FK Čáslav - FC Baník Prievidza 0:4 (zápas ve skupině)

FK Čáslav - FC Baník Ostrava 0:3 (zápas ve skupině)

FK Čáslav - FC Slovan Liberec 2:4 (zápas ve skupině),
branky a asistence Čáslavi: M. Čertek (bez asistence) - 1:1, M. Čertek (bez asistence) - 2:2

FK Čáslav - AC Sparta Praha 0:10 (zápas ve skupině)

FK Čáslav - 1.FK Příbram 0:1 (malé semifinále)

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora 4:0 (zápas o 9. místo),
branky a asistence Čáslavi: M. Čertek (bez asistence) - 1:0, M. Čertek (bez asistence) - 2:0, T. Nesládek (T. Hájek) - 3:0, F. Kopecký (P. Balvín) - 4:0

FK Čáslav: M. Skokan - L. Jeřábek, I. Ondráčková, M. Vilímek, D. Dražinovský, T. Hájek, P. Holý - M. Čertek. Průběžně střídali: A. Jeřicha, P. Balvín, F. Kopecký, R. Novotný, V. Koryčánek, M. Tlustý, T. Nesládek, M. Resl. Trenéři: L. Hájek, D. Čermák.

- hrací doba: zápasy ve skupině a v nadstavbové části 1x 20 minut, finále 2x 15 minut

Pořadí turnaje: 1. AC Sparta Praha, 2. ŠK Slovan Bratislava, 3. SK Slavia Praha, 4. Illés Akademia Szombathely, 5. FC Baník Ostrava, 6. FC Baník Prievidza, 7. 1.FK Příbram, 8. FC Slovan Liberec, 9. FK Čáslav, 10. Sparta Kutná Hora.

Výsledkový servis z celého turnaje najdete ZDE, na záznamy jednotlivých zápasů se můžete podívat ZDE.