U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Náchod rozesmutnila Tomítova paráda v závěru zápasu

Velmi pěkné utkání se šťastným koncem odehráli fotbalisté čáslavského ligového týmu U12 v neděli 21. října v Náchodě. I za nepříznivého stavu se jim vyplatilo bojovat a věřit v úspěch až do poslední chvíle. Hrdinou okamžiku se stal T. Hájek.

Do té doby dvoubodový Náchod usiloval proti Čáslavi o první ligovou výhru a tentokrát jí byl opravdu velice blízko. Po celý zápas se těšil z vedení - 1:0, 2:0, 3:2 a 4:3, aby se nakonec po závěrečném hvizdu rozhodčího M. Hofmana většina hráčů rozbrečela. Zklamání totiž bylo obrovské, vždyť vyrovnávací branku inkasovali z vůbec poslední možné akce.

Alespoň jednobodovým ziskem si Čáslav o dost vylepšila náladu po festivalu zahozených šancí. Výborný domácí brankář, který se navíc častokrát zapojoval do hry jako falešný stoper, byl nepřekonatelnou překážkou hlavně pro V. Koryčánka. Ten si připsal nejvíc střeleckých pokusů, ale neskóroval ani jednou.

Výlety náchodského gólmana tak potrestali alespoň M. Resl a P. Kovář, fotbalovou chytrostí a odvahou se prezentoval i mozek týmu T. Hájek. Kromě jiného svou tradiční průnikovou přihrávkou vyzval ke gólu s velkou chutí hrajícího F. Honzíčka a v rozhodující chvíli na sebe vzal tíhu okamžiku a předvedl parádní individuální akci.

V poslední minutě nejprve na vlastní polovině hřiště zastavil útok soupeře a hned potom se vydal na zteč náchodské svatyně. Na konci jeho sóla, kdy přešel přes čtyři protihráče, bylo vyrovnání a následný závěr zápasu s dělbou bodů. Nespoutaná radost pohltila celý čáslavský tým, a tak cesta domů autobusem ubíhala o poznání příjemněji.

FK Náchod

FK Náchod - FK Čáslav 4:4 (1:0, 2:2, 1:2),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (bez asistence) - 2:1, F. Honzíček (T. Hájek) - 2:2, P. Kovář (bez asistence) - 3:3, T. Hájek (bez asistence) - 4:4

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, V. Koryčánek, M. Krejza - M. Resl. Průběžně střídali: T. Nesládek, F. Honzíček, E. Panýrková, P. Kovář, A. Gaspri, I. Ondráčková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Hofman (Nové Město nad Metují)

Zbývající výsledky: Pardubice - Svitavy 2:7, Nymburk - Vysoké Mýto 3:7, Trutnov - Chrudim 4:3, Cidlina Nový Bydžov - Hlinsko 9:2, Mladá Boleslav - Vlašim 29:0, Kolín - Hradec Králové 10:5.