U12 Mladší žáci

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Nymburk si utkání prohrál sám, nebyl produktivní

Šest mistrovských utkání stačili v devátém kalendářním měsíci odehrát fotbalisté čáslavského týmu U12. Sérii završil v sobotu 29. září duel s Nymburkem, který na tom byl s tříbodovým ziskem v ligové tabulce stejně jako domácí celek.

I když se dalo předpokládat, že půjde o vyrovnaný souboj, v němž rozhodnou maličkosti, čáslavští hráči na to nebrali zřetel a dovolili soupeři v první třetině víc, než by se slušelo. Laxní defenzivní činností si koledovali o gól a jen díky někdy až úsměvné neschopnosti hostí v zakončení přečkali všechny nymburské příležitosti bez pohromy. Dvakrát pomohlo i břevno.

Vzruch přinesly rovněž akce na druhé straně hřiště. V té nejzajímavější se ocitl M. Šic, ale míč po jeho střele jen orazítkoval jednu tyč a vzápětí i druhou. I tak to byl okamžik, který odstartoval z pohledu Čáslavi změnu k lepšímu. Potvrdila to na konci úvodní půlhodiny branka T. Nesládka po pěkné kombinaci T. Hájka a M. Vilímka.

V prostřední části hry ještě připravil infarktovou situaci členům a příznivcům své družiny T. Hájek, když jako poslední hráč pár metrů před brankářem A. Jeřichou při konstruktivním obranném zákroku uklouzl a nabídl soupeři tutovku (střela vedle), ovšem pak už stále častěji byli iniciativnější právě čáslavští fotbalisté a naopak hosté zřejmě i vlivem psychického rozpoložení po neproměněných šancích začali uvadat a nebyli tolik nebezpečí.

Závěrečná třetina už patřila Čáslavi a trefy do nymburské sítě to potvrdily. Gólovou spolupráci v opačném gardu si v rozmezí necelé desetiminutovky zopakovali T. Nesládek s M. Tlustým a velice povedený výkon po přesunu od týmu U13 na sousedním hřišti korunoval zápisem do střelecké listiny i V. Koryčánek po přihrávce F. Kopeckého. Až potom se dočkal Polaban, když pět minut před koncem zápasu připravil A. Jeřichu o čisté konto.

„Rozehrávali jsme se hodně pomalu a málem nás to stálo body. Naštěstí hosté spálili, co se dalo, a my byli v koncovce produktivnější. Byly to ale hlavně v první třetině velké nervy,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

SK Polaban Nymburk

FK Čáslav - SK Polaban Nymburk 4:1 (1:0, 0:0, 3:1),
branky a asistence Čáslavi: T. Nesládek (M. Vilímek) - 1:0, M. Tlustý (T. Nesládek) - 2:0, T. Nesládek (M. Tlustý) - 3:0, V. Koryčánek (F. Kopecký) - 4:0

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, M. Tlustý, P. Kovář - T. Nesládek. Průběžně střídali: E. Panýrková, M. Šic, P. Holý, F. Honzíček, M. Krejza, I. Ondráčková, F. Klinkáček, M. Resl, V. Koryčánek. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: P. Procházka (Vrdy)

Zbývající výsledky: Chrudim - Kolín 8:4, Svitavy - Trutnov 8:0, Cidlina Nový Bydžov - Náchod 8:7, Hradec Králové - Vysoké Mýto 7:5, Vlašim - Pardubice 2:10, Hlinsko - Mladá Boleslav 2:5.