U12 Mladší žáci

Perníkáři z Pardubic nechali ochutnat jen drobky

Na hřiště týmu, který po úvodních čtyřech ligových kolech vzbuzoval respekt, zavítali ve středu 19. září ve víkendové předehrávce čáslavští fotbalové věkové kategorie U12. Jak se ale postupem času přesvědčili, hrát se dá s každým, jen je potřeba vynaložit nějaké úsilí.

Pardubice vstupovaly do utkání v Dolíčku s nálepkou neporaženého celku, který konta dosavadních soupeřů v České žákovské lize zatížil celkem 67 góly, a například Cidlina od nich schytala doma debakl 4:31. Také proti Čáslavi měli hráči z města perníku více míč na kopačkách a tlačili se do zakončení. A hlavně v první desetiminutovce jim to hosté svou váhavou hrou hodně usnadnili.

„Zatím nás sráží k zemi laxní vstupy do zápasů a malý důraz ve vlastním pokutovém území. Potvrdilo se to i v Pardubicích, kde jsme už v šesté minutě dvakrát inkasovali, a to hlavně vinou toho, že spoluhráči mezi sebou nekomunikovali a spoléhali se jeden na druhého, kdo bude hrát míč,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenci se postupně rozehráli a dokázali svou aktivitou sílu soupeře nějakým způsobem eliminovat. V 58. minutě prohrávali přijatelným výsledkem 1:6, ovšem pak z jejich strany nastal zřejmě i s ohledem na fyzickou kondici výrazný útlum, což Pardubice využily k navýšení skóre na 14:1.

„V závěrečných třetinách neudržíme nastavené tempo, začneme takzvaně šlapat vodu, a i když nás brankář Tonda Jeřicha nejen v té době podrží, inkasujeme z následných dorážek, přestože máme ve vlastním pokutovém území početní převahu. Ovšem to už jsme zase u komunikace, důrazu a také třeba předvídavosti,“ hlesl kouč Čáslavi Luboš Hájek.

14 : 1
(5 : 0)

FK Pardubice

FK Pardubice - FK Čáslav 14:1 (3:0, 5:1, 6:0),
branka a asistence Čáslavi: T. Hájek (V. Koryčánek) - 6:1

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, M. Tlustý, P. Kovář - T. Nesládek. Průběžně střídali: F. Honzíček, E. Panýrková, A. Gaspri, M. Krejza, I. Ondráčková, M. Resl, V. Koryčánek. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: V. Ziegler (Přelouč)

Zbývající výsledky: Nymburk - Chrudim 4:11, Mladá Boleslav - Cidlina Nový Bydžov 17:5, Hradec Králové - Svitavy 13:1, Náchod - Trutnov 1:1, Kolín - Hlinsko 7:2, Vysoké Mýto - Vlašim 24:2.