U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Prolomení střeleckého trápení na turnaji odnesla Ledeč

K hernímu vytížení týden před zahájením mistrovské sezony dobře posloužil turnaj mladších žáků v Červených Janovicích. Jedním ze šesti zúčastněných celků na čtvrtém ročníku obnoveného Golík Cupu byla v neděli 26. srpna i čáslavská 'dvanáctka'.

„Z pohledu klubu nebyl tento turnaj prioritou, protože jsme se soustředili na vylepšení sestavy U11 na prestižnější a výborně obsazený víkendový mezinárodní turnaj v Chotěboři, ovšem to samozřejmě neznamenalo, že jsme se zbytkem kádru nechtěli v Červených Janovicích uhrát co nejlepší výsledky,“ nezřekl se nálepky favorita čáslavský trenér Luboš Hájek. Zvláště když sestavu mohl doplnit o rok staršími ligovými hráči D. Hyblerem a V. Patákem. Naopak na střídání měl k dispozici pouze L. Hájkovou z mladší přípravky a mezi tyče se ochotně postavila brankářsky minimálně zkušená E. Panýrková.

Nakonec z toho bylo třetí místo za Kutnou Horu a Zručí nad Sázavou. Právě s těmito týmy Čáslav prohrála ve svých úvodních dvou zápasech. „Měli jsme velmi špatný vstup do turnaje. A především se Zručí jsme doplatili na neproměněné šance. Tato disciplína nám celkově dělala velké problémy. Až Ledeč ve skupině i následném v zápase o konečné umístění pocítila, jaké je to, když nám to tam začne padat,“ podotkl Luboš Hájek.

Na druhou stranu našel pro své svěřence slova porozumění. „Říká se, že terén je pro všechny stejný, ale pro technický tým, který se jako my snaží kombinovat, byl červenojanovický hrbolatý mlat mnohem těžší, než pro některé soupeře, kteří těžili z nakopávaných míčů. Sám jsem si na něm den předtím zahrál a zkrotit míč opravdu nebylo nic jednoduchého,“ naznačil čáslavský kouč, aniž by tím svůj tým nějak omlouval.

Jedním z klíčových postů byla při účasti A. Jeřichy či M. Skokana v Chotěboři brankářská jednička. Té se velmi dobře zhostila E. Panýrková, čímž si v Červených Janovicích vysloužila diplom pro nejlepšího hráče FK Čáslav. V šesti zápasech hraných dvakrát deset minut inkasovala pouze pětkrát, přičemž v posledních čtyřech utkáních udržela čisté konto.

Trofej pro nejlepšího střelce turnaje získal osmigólový V. Paták z Čáslavi. Koncovka naopak dost potrápila jeho spoluhráče D. Hyblera. Ten ovšem ukázal kolektivního ducha, když v jednom z utkání s Ledčí nad Sázavou gentlemansky připravil gól pro L. Hájkovou, přestože by s největší pravděpodobností sám skóroval.

A jak dopadl čáslavský celek U11 na dvoudenním mezinárodním turnaji v Chotěboři? Například s A. Jeřichou, D. Dražinovským, I. Ondráčkovou či F. Honzíčkem v sestavě obsadil 12. místo z 22 zúčastněných týmů.

3. místo

turnaj mladších žáků

FK Čáslav - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 0:1

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora 2:4, branky a asistence Čáslavi: V. Paták (pokutový kop) - 1:3, D. Hybler (V. Paták) - 2:3

FK Čáslav - TJ Sokol Malín 2:0, branky a asistence Čáslavi: V. Paták (bez asistence) - 1:0, V. Paták (T. Nesládek) - 2:0

FK Čáslav - TJ Sokol Červené Janovice 3:0, branky a asistence Čáslavi: D. Hybler (V. Paták) - 1:0, V. Paták (L. Hájková) - 2:0, T. Nesládek (M. Tlustý) - 3:0

FK Čáslav - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 6:0, branky a asistence Čáslavi: V. Paták (T. Nesládek) - 1:0, V. Paták (M. Tlustý) - 2:0, V. Paták (bez asistence) - 3:0, D. Hybler (T. Nesládek) - 4:0, D. Hybler (M. Tlustý) - 5:0, L. Hájková (D. Hybler) - 6:0

FK Čáslav - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 7:0, branky a asistence Čáslavi: T. Hájek (V. Paták) - 1:0, M. Tlustý (T. Nesládek) - 2:0, V. Paták (D. Hybler) - 3:0, M. Tlustý (T. Nesládek) - 4:0, T. Nesládek (F. Kopecký) - 5:0, D. Hybler (bez asistence) - 6:0, D. Hybler (bez asistence) - 7:0

Čáslav: E. Panýrková - M. Tlustý, F. Kopecký - T. Nesládek, T. Hájek, V. Paták, O. Mlčoch - D. Hybler. Průběžně střídala: L. Hájková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 2x 10 minut

Pořadí turnaje: 1. Sparta Kutná Hora, 2. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, 3. FK Čáslav A, 4. FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, 5. TJ Sokol Malín, 6. TJ Sokol Červené Janovice.