U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

První ligovou výhru přinesla hned premiéra s Vlašimí

Výjimečnou atmosféru zažívali fotbalisté čáslavského celku U12 v sobotu 1. září. Po prodělané letní přípravě s nepříliš povedenými výsledky přátelských utkání měli před sebou premiéru v České lize žáků, navíc v domácím prostředí. Do Žižkova města dorazila Vlašim.

Vytrvalý déšť v předchozích několika hodinách vyhnal oba soupeře na umělou trávu, které se lépe přizpůsobili čáslavští hráči. Zejména v prvních dvou třetinách se jim dařilo držet nepropustnou obranu a střílet góly. Do 40. minuty, kdy inkasovali poprvé, zatížili konto vlašimského brankáře pětkrát, na konci druhé půlhodiny byl stav 9:2.

„To byly z naší strany nejlepší pasáže zápasu. Dařilo se nám držet protivníka pod tlakem, přinutili jsme ho k chybám a převážnou dobu jsme hráli na jeho polovině. Škoda jen, že jsme tento výkon nezopakovali v závěrečné třetině. V ní soupeř dostal více prostoru a hned toho také využil. O vítězství jsme se sice nestrachovali, ale ztráta koncentrace i fyzických sil se na naší hře projevila,“ zrekapituloval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Své svěřence po utkání nabádal, ať si premiérovou ligovou výhru pořádně vychutnají, ale zároveň je upozornil, aby po jednom úspěchu hned nelétali v oblacích. Vždyť už ve středu 5. září je čeká další mistrovský duel v Chrudimi.

FC Sellier&Bellot Vlašim

FK Čáslav - FC Sellier & Bellot Vlašim 11:6 (3:0, 6:2, 2:4),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (P. Holý) - 1:0, T. Nesládek (D. Dražinovský) - 2:0, O. Mlčoch (M. Tlustý) - 3:0, M. Resl (bez asistence) - 4:0, P. Holý (bez asistence) - 5:0, T. Nesládek (F. Honzíček) - 6:1, T. Nesládek (bez asistence) - 7:1, T. Nesládek (F. Honzíček) - 8:1, T. Hájek (P. Holý) - 9:1, P. Holý (T. Hájek) - 10:4, M. Resl (P. Holý) - 11:5

Čáslav: A. Jeřicha - M. Tlustý, F. Kopecký - M. Resl, D. Dražinovský, T. Hájek, P. Holý - T. Nesládek. Průběžně střídali: F. Honzíček, I. Ondráčková, O. Mlčoch. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Kučera (Čáslav)

Zbývající výsledky: Hlinsko - Vysoké Mýto 3:14, Svitavy - Mladá Boleslav 3:5, Trutnov - Nymburk 9:0, Chrudim - Hradec Králové 3:6, Náchod - Kolín 4:10, Cidlina Nový Bydžov - Pardubice 4:31.