U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Respekt ke sparťankám byl až příliš velký

Pro čáslavské mladší žáky kategorie U12 to měl být fotbalový svátek, ale stala se z něj noční můra. Na závěr svého soustředění v Žižkově městě je totiž k přípravnému utkání vyzvaly ve čtvrtek 21. února sparťanky ročníku narození 2006 a pěkně si s nimi pohrály.

„Byli jsme těžce mimo. Po třech povedených zápasech jsme podali podprůměrný výkon,“ shrnul duel na umělé trávě zklamaný čáslavský trenér Luboš Hájek. Podle jeho názoru se na předvedené hře negativně podepsala psychika. „Asi až moc měli hráči v hlavě, že nastoupili proti pražské Spartě a ještě k tomu proti děvčatům. Respekt byl až příliš velký,“ podotkl kouč.

Sparťanky se s přibývajícími minutami neustále zlepšovaly, čáslavským fotbalistům naopak chyběl hlavně pohyb. Občas to vypadalo, že chtějí zápas odchodit. A když už přece jen předvedli něco ke koukání, tak vyhořeli v koncovce. Opakovaně. I vinou toho se nemohli dostat do zápasu a bylo pro ně vlastně lepší, když byl konec jejich trápení.

V prvním poločase na chvíli a po přestávce už napořád musela v čáslavské bráně zaskočit E. Panýrková, protože gólman A. Jeřicha si stěžoval na bolest v kotníku. „Eliška se těžké úlohy nezalekla, ale samozřejmě bylo znát, že na post mezi tyčemi není vůbec zvyklá. Chytala především nohama, dobře rozehrávala a měla tendenci otáčet se zády střelám z blízka,“ všiml si trenér Luboš Hájek.

AC Sparta Praha B

FK Čáslav - AC Sparta Praha dívky 2:8 (1:4),
branky a asistence Čáslavi: T. Nesládek (M. Tlustý) - 1:1, T. Nesládek (F. Kopecký) - 2:4

Čáslav: A. Jeřicha - I. Ondráčková, F. Kopecký - V. Koryčánek, T. Hájek, M. Tlustý, A. Gaspri - T. Nesládek. Průběžně střídali: L. Jeřábek, M. Resl, E. Panýrková, L. Hájková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 2x 30 minut, bez rozhodčího