U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Super! Svitavy nedokázaly poskvrnit čistý štít

Bojovný týmový výkon podpořený bezchybným gólmanem se v sobotu 6. dubna podepsal na výsledku ligového utkání čáslavských mladších žáků kategorie U12 se šestými Svitavy. Domácí celek vyhrál a navíc poprvé v sezoně s čistým kontem.

Radost umocnil fakt, že v podzimním měření sil soupeř zvítězil 9:1. „Utkání mě bavilo, naše hra měla velmi dobré parametry. Střídání si opět řešili sami hráči a já se mohl soustředit jen na předváděnou hru. Důležité bylo, že Svitavy nevstřelily kontaktní branku,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Zatímco M. Krejzovi stačila k premiérové trefě za Čáslav jediná šance, jeho spoluhráč M. Resl svou gólovou sbírku v České žákovské lize nerozšířil. Stal se sice smolařem zápasu, když jen ve druhé třetině třikrát v nadějné pozici nepřekonal svitavského brankáře, ale tentokrát to tolik nevadilo.

Na čistém štítu po devadesáti minutách se nejvíce podílel teprve desetiletý M. Skokan, který mezi tyčemi nahradil zraněného A. Jeřichu. Hodně mu pomohli i obránci, kteří několikrát obětavě zblokovali střely soupeře, a vůbec defenzivní činnost celého týmu byla na lepší úrovni než jindy.

„Tentokrát jsme to byli my, kdo na hřišti ukázal fotbalové srdíčko a měl větší chuť po vítězství,“ těšilo čáslavského kouče Luboše Hájka.

TJ Svitavy

FK Čáslav - TJ Svitavy 2:0 (1:0, 1:0, 0:0),
branky a asistence: M. Krejza (bez asistence) - 1:0, V. Koryčánek (M. Resl) - 2:0

Čáslav: M. Skokan - I. Ondráčková, F. Kopecký - M. Vilímek, D. Dražinovský, T. Hájek, P. Holý - M. Resl. Průběžně střídali: L. Jeřábek, M. Tlustý, R. Novotný, V. Koryčánek, P. Balvín, E. Panýrková, M. Krejza, D. Němec. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Jiřík (Církvice)

Zbývající výsledky: Trutnov - Pardubice 9:1, Hlinsko - Hradec Králové 0:15, Chrudim - Vlašim 13:3, Náchod - Nymburk 5:1, Cidlina Nový Bydžov - Vysoké Mýto 2:8, Mladá Boleslav - Kolín 6:6.