U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Tempo naštěstí vypadlo z tempa a začal zářit Skokan

Nepříznivý stav je potřeba hodit za hlavu a dál bojovat. Přesně tímhle pravidlem se v neděli 19. srpna řídili fotbalisté čáslavského týmu U12 v přípravném utkání s ligovým Tempem Praha. Na hrací ploše se tak bylo až do úplného konce pořád na co dívat.

První čtvrthodina vypadala z pohledu domácího kolektivu hrůzostrašně. Čtyřikrát inkasoval a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít ke změně. Naštěstí se tak stalo, i když M. Čertek neproměnil po faulu na M. Šice pokutový kop. Byl to však právě vytáhlý čáslavský útočník, který pět minut předtím zavelel gólem po výkopu brankáře A. Jeřichy k hernímu obratu.

Ještě v polovině druhé třetiny vedli hosté z hlavního města 5:1, ale pak začal úřadovat M. Skokan. Původně se měl s A. Jeřichou vystřídat mezi tyčemi, ale protože si stěžoval na bolest ruky, poslal ho trenér L. Hájek do útoku, což se ukázal jako šťastný tah.

„Míša, který je teprve ročník narození 2009, byl neskutečně produktivní a za dvanáct minut vstřelil čtyři branky. Navíc situace řešil velmi dobře a například při šanci, kdy vystihl rozehrávku soupeře a následně přesně zacílil, si počínal jako zkušený mazák,“ nešetřil slovy chvály kouč Luboš Hájek.

Do závěrečné třicetiminutovky vstoupili soupeři za nerozhodného skóre 5:5 a vyrovnaný byl i její průběh. Jako klíčová se za stavu 6:6 ukázala být druhá penalta v zápase, tentokrát v neprospěch Čáslavi po faulu M. Tlustého. „Sice byla v samém rohu pokutového území, ale i taková se podle pravidel píská, pokud se trenéři nedohodnou s rozhodčím před zápasem jinak,“ upřesnil Luboš Hájek.

„Velice si cením, že se můj tým tentokrát psychicky nepoložil a vrátil se po prospaném úvodu utkání zpět do hry. Na druhou stranu se podobný husarský kousek nestává často a podobný výpadek by nás příště mohl hodně mrzet,“ zdůraznil čáslavský trenér.

FC Tempo Praha

FK Čáslav - FC Tempo Praha 6:8 (1:4, 4:1, 1:3),
branky a asistence Čáslavi: M. Čertek (A. Jeřicha) - 1:4, M. Skokan (I. Ondráčková) - 2:5, M. Skokan (bez asistence) - 3:5, M. Skokan (T. Nesládek) - 4:5, M. Skokan (F. Honzíček) - 5:5, M. Tlustý (bez asistence) - 6:6

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, F. Kopecký - M. Vilímek, M. Tlustý, F. Honzíček - M. Čertek, T. Nesládek. Průběžně střídali: E. Panýrková, I. Ondráčková, M. Šic, F. Klinkáček, M. Skokan, M. Resl, V. Koryčánek. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Jiřík (Církvice)