U12 Mladší žáci

V bitvě o třetí vítězství v sezoně uspělo Hlinsko

O vedoucí postavení alespoň v dolní třetině ligové tabulky přišli v sobotu 10. listopadu fotbalisté čáslavského celku U12. Pozici přenechali Hlinsku, s kterým nedokázali v posledním domácím podzimním utkání bodovat.

Od začátku utkání bylo patrné, na čem by oba soupeři potřebovali zapracovat nejvíce - na gólovém zakončení. Střelci se zrovna moc nevyznamenali, a tak se po hodině hry mohli cítit o malinko lépe čáslavští hráči, které poslal v 11. minutě do vedení T. Nesládek po přihrávce M. Vilímka.

Přelom druhé a třetí třicetiminutovky ovšem nezastihl domácí tým v dobrém rozpoložení. Navýšení skóre po brejkové situaci totiž před přestávkou odmítl M. Resl, který ve vyložené šanci vůbec netrefil bránu, a v úvodu závěrečné třetiny přišel trest v podobě vyrovnání po zaváhání I. Ondráčkové v obraně. Ve zbytku času mohly pro sebe urvat vítězství oba kolektivy, ale nakonec se to povedlo hostům, kteří o třech bodech ve svůj prospěch rozhodli brankou v 77. minutě.

„Hodně mi to připomínalo náš minulý domácí duel s Trutnovem, i když tentokrát jsme nebyli v poslední půlhodině tak pasivní. Co mi však u hráčů v takovýchto utkáních zase chybělo, jsou jakékoliv emoce, nejlíp samozřejmě pozitivní. Za stavu 1:0 musí být na každém hráči před nástupem do posledního dějství vidět, že chce zápas dotáhnout do vítězného konce a udělat pro to maximum. Prostě tím fotbalem v danou chvíli víc žít, věřit si a mít hlavu nahoře,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

1 : 2
(1 : 0)

FC Hlinsko

FK Čáslav - FC Hlinsko 1:2 (1:0, 0:0, 0:2),
branka a asistence Čáslavi: T. Nesládek (M. Vilímek) - 1:0

Čáslav: A. Jeřicha - I. Ondráčková, F. Kopecký - M. Krejza, M. Tlustý, V. Koryčánek, P. Holý - M. Resl. Průběžně střídali: D. Dražinovský, A. Gaspri, M. Vilímek, T. Hájek, P. Kovář, F. Honzíček, T. Nesládek, E. Panýrková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: D. Mucha (Čáslav)

Zbývající výsledky: Hradec králové - Trutnov 8:1, Nymburk - Kolín 3:3, Vlašim - Cidlina Nový Bydžov 4:9, Chrudim - Svitavy 4:3, Pardubice - Mladá Boleslav 4:2, Vysoké Mýto - Náchod 7:2.