U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Vidina vítězství nad vedoucím týmem tabulky se rozplynula v posledních třech minutách

Skvěle rozehraný zápas, ve kterém si čáslavský tým vypracoval vedení až o tři branky skončil v slzavém údolí. I tak si všichni domácí hráči vysloužili velké uznání a respekt za předvedený výkon

V hezkém prosluněném dopoledni přivítali čáslavské Vodranty tým Mladé Boleslavi, který vede tabulku ČLŽ U12 a všechny své zápasy vyhrál. Po dohodě realizačních týmů se zápas přesunul z atleťáku na UMT. Zápas začal velkým náporem domácích, kterým se dařil rychlý přechod z obrany do útoku a následné zakončení. V 5. minutě se nejrychleji dostal k odraženému míči Hybler a vymetl pavučiny v pravém horním rohu branky 1:0. 12 minuta, po vhazování Holého se míč dostane ke Spáčilovi a ten propálí vše co mu stojí v cestě a zvýšil na 2:0. 27. minuta, Holý vystihne špatnou rozehrávku hostů a umístí míč k tyči 3:0. Špatnou rozehru od brány ukáže o minutu později i domácí tým a nabídne hostům snížení 3:1. O rozložení útočných sil v první třetině hovoří i fakt, že domácí brankář Beránek zasahoval jen proti jedné střele na jeho svatyni.

Po první přestávce pokračuje serie špatných rozehrávek od brány a nový brankař hostů nabídne víc než tutovku Spáčilovi, který nezaváhá 4:1. Od poloviny zápasu hosté zlepší kombinaci a hodně přidají na důrazu v osobních soubojích. Díky tomu se vyrovná počet šancí na obou stranách hřiště. Do konce druhé třetiny se hostům podaří snižit na 4:2.

Třetí třetina začne velkým tlakem hostů, kteří si vynutí územní převahu. Jejich snaha přináší dvě branky a skore na 4:4. Závěrečných 20 minut je ve znamení promarněných možností, kdy ani jeden tým nedokáže využít své šance a strhnout vedení na svou stranu. V posledních třech minutách přichází dvě individuální chybičky na straně domácích a hosté znovu předvedou proč jsou na první příčce tabulky.

Tento dramatický duel nám znovu ukázal, že jsme schopni sehrát vyrovnaný zápas s jakýmkoli soupeřem. Závěr zápasu jsme nezvládli možná díky velkému úbytku sil a z toho pramenily i chybičky, možná soupeř měl jen více štěstí a šel mu více naproti. Takové zápasy by nás měly povznést do výších fotbalových kvalit.

Velký dík patří "čáslavskému kotli". Podpora a povzbuzování všech rodičů a hlavně trumpeta vytvořily hezkou atmosféru během bitvy na hřišti.

Fotky ze zápasu: https://chesssendrazice.rajce.idnes.cz/Ml._Boleslav/

Tabulka: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/0c7063ab-026d-4b3c-a5a7-f6b165aa4feb

FK Mladá Boleslav

Čáslav - Mladá Boleslav  4:6 (3:1, 1:1, 0:4)