U12 Mladší žáci

Vlašim musela radost z první výhry zase odložit

Nějaké překvapení na vlastní úkor nechtěli dopustit čáslavští fotbalisté kategorie U12 v sobotu 13. dubna ve Vlašimi. Utkali se totiž s kolektivem, který v ligové soutěži uhrál zatím pouze bod po remíze na začátku loňského října v Nymburce.

Zatímco proti favorizovaným Pardubicím mohla Čáslav v minulém zápase jenom překvapit, tentokrát jí povinnost velela zvítězit. Byl to však boj od úvodní minuty. Oba celky totiž měly dost propustné obrany, a proto se hráči často dostávali do dobrých gólových příležitostí. S koncovkou ale byli na štíru, a tak se v první třicetiminutovce ujala pouze střela M. Šice po krásné kombinaci T. Hájka s M. Vilímkem - 0:1.

Když se na začátku druhého dějství postaral M. Resl po dlouhém autovém vhazování L. Jeřábka levačkou o dvoubrankový náskok, mohlo se začít hostům lépe dýchat - 0:2. Vlašim jim ovšem být v pohodě nedovolila. V následujících jedenácti minutách otočila třemi brankami skóre ve svůj prospěch - 3:2.

Jak rychle čáslavští fotbalisté vedení ztratili, tak si ho naštěstí stejným způsobem vzali zpět. Díky trefám T. Hájka, D. Dražinovského a T. Nesládka - 3:5. A to ještě M. Krejza orazítkoval míčem tyč. Tím série zajímavých okamžiků neskončila…

Nálada čáslavských bojovníků dostala trhlinu v úvodu závěrečné třetiny, když si M. Tlustý nezkontroloval prostor za sebou a soupeř z rychlého brejku zaznamenal kontaktní gól - 4:5. Chybující hráč se však rychle oklepal a odpověděl tím nejlepší způsobem: naběhl si na rohový kop M. Vilímka a pohotovou hlavičkou k tyči poslal svůj tým opět do dvoubrankového náskoku  - 4:6. Pojistku pak měl na noze F. Kopecký, který balon nasměroval jen do tyče.

A tak domácí celek vykřesal ještě jednu jiskřičku naděje - 5:6, kterou o chvíli později po dalším rohovém kopu M. Vilímka definitivně udusil V. Koryčánek - 5:7. To běžela 87. minuta utkání a výsledek se už nezměnil.

„Vědět, že to dobře dopadne, užil bych si tuhle gólovou houpačku mnohem víc. Takhle to byly zase nervy,“ usmíval se čáslavský trenér Luboš Hájek. „Na jednu stranu oceňuji, že se moji hráči po inkasovaných brankách vždy velmi rychle dokázali oklepat, ale na druhou stranu je potřeba říct, že jsme to nedbalou defenzivní činností soupeři hodně usnadnili. Vlašim v čele s útočníkem Alexem Eichlerem potom vycítila šanci na své první vítězství a o to víc byla nepříjemná a na konci zápasu také zklamaná,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Z jednotlivců nezapomněl pochválit velmi aktivního V. Koryčánka a M. Vilímka, který si připsal čtyři gólové přihrávky.

5 : 7
(1 : 2)

FC Sellier&Bellot Vlašim

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Čáslav 5:7 (0:1, 3:4, 2:2),
branky a asistence Čáslavi: M. Šic (M. Vilímek) - 0:1, M. Resl (L. Jeřábek) - 0:2, T. Hájek (bez asistence) - 3:3, D. Dražinovský (M. Vilímek) - 3:4, T. Nesládek (V. Koryčánek) - 3:5, M. Tlustý (M. Vilímek) - 4:6, V. Koryčánek (M. Vilímek) - 5:7

Čáslav: M. Skokan - M. Tlustý, F. Kopecký - M. Vilímek, T. Hájek, D. Dražinovský, P. Holý - M. Resl. Průběžně střídali: L. Jeřábek, A. Gaspri, T. Nesládek, V. Koryčánek, R. Novotný, M. Šic, M. Krejza, A. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: P. Brabenec (Veliš)

Zbývající výsledky: Pardubice - Cidlina Nový Bydžov 0:6, Nymburk - Trutnov 0:6, Mladá Boleslav - Svitavy 4:4, Kolín - Náchod 8:6, Vysoké Mýto - Hlinsko 14:1, Hradec Králové - Chrudim 6:4.