U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Výhra v Mladé Boleslavi! Alespoň po první třetině

Tak trochu jako letní příprava na novou sezonu vypadal v neděli 26. května mistrovský zápas mladoboleslavských a čáslavských fotbalistů kategorie U12. Hrací plocha totiž patřila v případě obou celků hlavně 'omladině', kterou ligová soutěž teprve čeká.

Nic to ale nezměnilo na tom, že na Astonce byla k vidění zajímavá podívaná proložená prvky z dospělé kopané. „Tempo hry v první třetině bylo hodně svižné, na můj vkus místy až zběsilé. O to víc mě potěšilo, že jsme to byli my, kdo na tom byl po úvodní půlhodině o gól líp. Na druhou stranu jsem se na základě zkušeností z předchozích utkání s podobným průběhem bál, že tohle prostě nemůžeme vydržet. A to se potvrdilo,“ zmínil čáslavský kouč Luboš Hájek.

Jeho tým v nasazení polevil a ve druhém dějství rázem šestkrát inkasoval. Z těžce vybojovaného těsného náskoku najednou nezbylo vůbec nic. Navíc někteří hráči začali mít v hlavě, že je hotovo, a už se nedokázali pořádně vrátit do zápasu. A právě jejich síla a chuť pak chyběly k lepšímu výsledku v opět vyrovnanější závěrečné třicetiminutovce.

„Mrzí mě, že se takhle nechali vykolejit ti nejzkušenější hráči, kteří by naopak měli tým táhnout a ostatní hecovat. Opak byl však pravdou. Přitom si pořád opakujeme, že je celkem jedno, jakým výsledkem utkání skončí, hlavně že na hřišti něco předvedeme a potěšíme se i dílčími úspěchy či povedenými akcemi. Jak by to mělo vypadat, ukázal neúnavný dříč David Dražinovský,“ zdůraznil trenér Luboš Hájek.

Ten kvůli početné marodce a doplnění týmu U13 využil ve větší míře hráče starší přípravky, kteří si tak zahráli proti svým vrstevníkům, neboť mladoboleslavský celek nastoupil s fotbalisty ročníku narození 2008. „Ti si vedli moc dobře. Jestliže jsem po duelu s Kolínem řekl, jak je u dětí každý rok znát, tak v tomto případě to nebyla pravda. Domácí proti nám předvedli velkou kvalitu,“ zakončil Luboš Hájek.

FK Mladá Boleslav

FK Mladá Boleslav - FK Čáslav 11:4 (1:2, 6:0, 4:2),
branky a asistence Čáslavi: D. Dražinovský (R. Novotný) - 0:1, T. Hájek (R. Novotný) - 0:2, M. Tlustý (bez asistence) - 7:3, M. Šic (D. Dražinovský) - 11:4

Čáslav: M. Skokan - L. Jeřábek, I. Ondráčková - M. Vilímek, D. Dražinovský, T. Hájek, R. Novotný - M. Šic. Průběžně střídali: F. Klinkáček, M. Tlustý, F. Rajchman, J. Procházka, D. Němec, A. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Kubín (Mladoboleslavsko)

Zbývající výsledky: Náchod - Chrudim 2:3, Pardubice - Vysoké Mýto 5:3, Nymburk - Hradec Králové 2:16, Trutnov - Hlinsko 6:2, Kolín - Vlašim 1:15, Cidlina Nový Bydžov - Svitavy 9:6.