U12 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Zajímavá podívaná v Neratovicích i cestou domů

Jaké je to hrát devadesát minut s dvěma krátkými přestávkami mezi třetinami, si fotbalisté čáslavského celku U12 poprvé vyzkoušeli v neděli 12. srpna na hřišti v Byškovicích, jihozápadní části Neratovic. Přesně takovýto hrací čas je totiž čeká v blížící se České žákovské lize.

Duel s rovněž ligovým celkem, jen ze skupiny B, byl výbornou prověrkou, která se musela divákům líbit. Hrál se totiž hodně ofenzivní fotbal, a tak o gólové příležitosti na obou stranách nebyla nouze, včetně neproměněného pokutového kopu na každé straně.

Po většinu času museli hosté dotahovat nepříznivé skóre, ale do závěrečné půlhodiny vstupovali s těsným náskokem, a to i díky výbornému výkonu brankáře A. Jeřichy. „V závěrečné třetině jsme však zaspali její začátek a nechali si dát v krátké době tři branky, což rozhodlo. I tak jsme až do poslední chvíle bojovali alespoň o remízu, která by aspoň podle mého názoru zápasu slušela,“ sdělil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Fyzicky náročné utkání s minimem hráčů na střídání mu dalo řadu zajímavých podnětů, které se svými svěřenci rozebral hned druhý den. „O povedených i špatných okamžicích jsme si povídali dobrých pětadvacet minut před samotným zahájením tréninkové jednotky. Doufám, že to pro každého hráče bylo přínosné a něco si z toho vezme do dalších zápasů,“ dodal Luboš Hájek.

Na závěr poděkoval rodičům za vstřícnost při zajištění náhradní dopravy po oznámení poruchy autobusu. Prakticky po celou cestu domů všichni již z velké dálky sledovali dobře viditelný velký požár v kutnohorské třídírně plastů na Karlově.

FK Neratovice Byškovice

FK Neratovice/Byškovice - FK Čáslav 9:7 (4:3, 1:3, 4:1),
branky a asistence Čáslavi: F. Honzíček (D. Dražinovský) - 0:1, vlastní (T. Hájek) - 2:2, F. Honzíček (bez asistence) - 3:3, P. Kovář (bez asistence) - 5:4, F. Honzíček (M. Tlustý) - 5:5, T. Nesládek (F. Honzíček) - 5:6, T. Nesládek (D. Dražinovský) - 8:7

Čáslav: A. Jeřicha - M. Tlustý, F. Kopecký - D. Dražinovský, T. Hájek, F. Honzíček - E. Panýrková, T. Nesládek. Průběžně střídali: I. Ondráčková, P. Kovář. Trenéři: L. Hájek, V. Pavlík.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: P. Tlustý (Třemošnice)