U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Dívky zlobily, jinak měli 'votroci' zápas pod kontrolou

Proti soupeři velkého kalibru se s první polovinou mistrovské části sezony 2019/2020 rozloučili čáslavští fotbalisté kategorie U13. V sobotu 16. listopadu hostili na umělé trávě Hradec Králové, který ztratil jediné tři body po těsné prohře hned v prvním kole v Hlinsku.

Rozdíl mezi oběma týmy byl při pohledu do ligové tabulky propastný, co se týkalo získaných bodů i vstřelených a inkasovaných branek. Navíc domácí sestava postrádala kvůli nemocem, zranění a narychlo vyjednanému přeložení zápasu pět hráčů.

I když toto vše nahrávalo spíše pesimistickým myšlenkám, nastoupili čáslavští hráči s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a nedarovat královéhradeckým 'votrokům' nic zadarmo. Základem byla zajištěná obrana, v níž vypomohl D. Miláček z kategorie U12, a ochota 'porvat' se o každý míč. A protože tato výzva se až na pár výjimek u svěřenců trenéra L. Hájka ujala, neskončilo to možná očekávaným dvojciferným fiaskem.

Pozornost si po minulém hattricku v rozmezí šesti minut ve Vlašimi vysloužil M. Tlustý, ale potvrdilo se, že každý týden není posvícení. Šance na vymazání druhé podzimní nuly na kontě vstřelených gólů tak měly hlavně dívky, ovšem I. Ondráčková ani N. Levinská své útočné výpady úspěšně nezakončily. Stejně jako třeba V. Koryčánek. „Trefila jsem to vedle, chyběl kousek. Jsem kopyto,“ pousmála se Iveta Ondráčková. „Mohla jsem dát gól, ale přede mě se postavil gólman, takže jsem to už nestihla,“ popsala Natálie Levinská.

Čáslav bude v tabulce České žákovské ligy přezimovat na předposledním třináctém místě se ziskem šesti bodů a s pasivním skóre 41:116.

FC Hradec Králové

FK Čáslav – FC Hradec Králové 0:9 (0:2, 0:3, 0:4)

Zbývající výsledky: Mladá Boleslav - Náchod 8:1, Trutnov - Cidlina Nový Bydžov 2:4, Pardubice - Žižkov 15:1, Chrudim - Vysoké Mýto 8:3, Svitavy - Vlašim 18:1, Kolín - Hlinsko 4:6.

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Resl, D. Miláček - V. Koryčánek, T. Hájek, P. Balvín - M. Tlustý. Průběžně střídali: N. Levinská, T. Nesládek, E. Panýrková, I. Ondráčková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Jiřík (Církvice)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.