U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Generálka s Benešovem naznačila možné problémy

Zrovna vyskakovat si před začátkem nové fotbalové sezony nemůžou čáslavští mladší žáci kategorie U13. V neděli 18. srpna to ukázala jejich generálka s rovněž ligovým Benešovem. Byla to sice jediná porážka v sérii čtyř přátelských zápasů, avšak docela zásadní.

Alarmující už byla skutečnost, že vrchol letní přípravy absolvovalo v tréninkovém centru benešovské mládeže v Úročnici jen deset hráčů a to ještě dva z nich si stěžovali na bolest. Za zarážející by se pak dal označit výkon celého týmu, respektive jednotlivců. Zatímco někteří čáslavští fotbalisté dokázali předvést nápadité a oku lahodící kombinační akce, jiní dělali triviální chyby. Například opakovaně špatně hodili aut, nezpracovali míč, soupeři nechávali příliš mnoho prostoru nebo v nepřerušené hře sledovali duel kategorie U12 na druhé hrací ploše.

„Někdy to byl opravdu žalostný pohled. Na druhou stranu musím ocenit, že se hráči při minimálním počtu střídání vydali a snažili se zápas odehrát se ctí až do konce. Chybělo málo a závěrečnou třetinu jsme nemuseli prohrát,“ sdělil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ačkoliv v letní přestávce usiloval o doplnění kádru, pozvaní hráči, respektive jejich rodiče museli nabídku z různých důvodů zatím odmítnout. Velkou posilou se stal alespoň L. Förster z Hradce Králové, na druhou stranu s fotbalem kvůli florbalu skončil F. Kopecký. Dlouhodobě zranění zůstali T. Nesládek a M. Krejza, nemoc na delší čas vyřadila E. Panýrkovou. Po dovolených a prázdninách by se měli do týmu vrátit D. Hlouch, A. Gaspri a O. Mlčoch. Otázkou bude, jaké vytížení najde v kategorii U14 kvarteto dva tisíce sedmiček M. Čertek, P. Holý, V. Koryčánek a M. Resl.

„Teoreticky by hráči byli, ale v poslední době existuje řada překážek, proč tomu tak není,“ zalitoval trenér Luboš Hájek. „Snad bude líp a žákovskou ligovou soutěž i tentokrát zvládneme,“ přeje si.

SK Benešov

SK Benešov – FK Čáslav 14:5 (5:2, 6:1, 3:2),
branky a asistence Čáslavi: T. Hájek (L. Förster) - 3:1, L. Förster (bez asistence) - 3:2, L. Jeřábek ( L. Förster) - 11:3, L. Jeřábek (bez asistence) - 11:4, L. Förster (D. Dražinovský) - 12:5

Čáslav: A. Jeřicha - L. Jeřábek, P. Balvín - R. Novotný, T. Hájek, L. Förster, D. Dražinovský - M. Tlustý. Průběžně střídali: I. Ondráčková, D. Němec. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: O. Procházka (Benešov)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.