U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Gólman v útoku zavelel k výhře ve Žďáru nad Sázavou

Hodně lačně po úspěchu vypadali čáslavští fotbalisté kategorie U13 v neděli 24. listopadu brzy po rozehrání přátelského utkání ve Žďáru nad Sázavou. A právě velmi aktivním výkonem v první třetině si zadělali na vítězství nad 'moravským' ligovým celkem.

Domácí tým získal na podzim v mistrovské soutěži o devět bodů víc než Čáslav, ovšem v úvodu vzájemného souboje na umělé trávě byla fotbalová kvalita jednoznačně na straně hostů. Ti si z Hlinska vypůjčili brankáře P. Kolbabu, jehož ale trenér L. Hájek poslal do útoku, a byla to výborná volba.

Právě spolužák M. Tlustého z třemošnické základní školy protivníka nejdříve varoval střelou do tyče a pak v rozmezí jedné minuty dvakrát skóroval. Další možnost navýšit vedení měl D. Dražinovský, ovšem potvrdilo se pravidlo, že faulovaný hráč by penaltu kopat neměl. A tak o třetí změnu výsledku se postaral křížnou střelou po zemi k tyči P. Balvín.

Po výborném prvním dějství z pohledu Čáslavi se ve zbytku zápasu hra vyrovnala a šance se střídaly už na obou stranách. Gólmanům se celkem dařilo a moc míčů za svá záda nepustili. A. Jeřicha tři a na druhé straně hřiště se trefili V. Koryčánek a T. Hájek.

Čáslavský trenér L. Hájek mohl být po výhře 5:3 spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou, přesto měl k přátelskému utkání výhradu. „Nemám rád zápasy bez rozhodčího, což se potvrdilo i tentokrát. I když žďárští funkcionáři slíbili, že při porušení pravidel zastaví hru, častokrát se tak nestalo,“ poznamenal Luboš Hájek.

Neodpískaných faulů na hostující hráče bylo opravdu dost, čímž se nechal vytočit kapitán týmu T. Hájek. Na jednu stranu ho to nabudilo k bojovnému a velmi dobrému výkonu, ale ovlivnilo ho to i opačně - až moc si připouštěl křivdu a cítil se ublížený. „Celkově jsme se s danou situací vyrovnali velice dobře a zaslouženě jsme zvítězili,“ doplnil Luboš Hájek.

FC Žďár nad Sázavou

FC Žďas Žďár nad Sázavou – FK Čáslav 3:5 (0:3, 1:1, 2:1),
branky a asistence Čáslavi: P. Kolbaba (T. Hájek) - 0:1, P. Kolbaba (V. Koryčánek) - 0:2, P. Balvín (bez asistence) - 0:3, V. Koryčánek (M. Vilímek) - 1:4, T. Hájek (P. Kolbaba) - 1:5

Čáslav: A. Jeřicha - P. Balvín, D. Dražinovský - R. Novotný, T. Hájek, M. Vilímek, V. Koryčánek - P. Kolbaba. Průběžně střídali: E. Panýrková, M. Tlustý. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, bez rozhodčího

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.