U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

K narozeninám musela trenérovi stačit čokoláda

Velké těšení se na začátek nové mistrovské sezony se vytratilo z čáslavských mladších žáků kategorie U13 celkem brzy po rozehrání jejich ligového souboje s Náchodem. V sobotu 24. srpna totiž rychle poznali, že početný soupeř přijel naladěn na ještě lepší notu.

Přesvědčení o tom, že chtějí úspěšně zvládnout vstup do nového soutěžního ročníku, vydrželo čáslavskému týmu jen do té doby, než dovolili protivníkovi už v první třetině čtyřikrát snadno skórovat. „Chyběl nám důraz v osobních soubojích i rychlost, měli jsme špatné postavení na hřišti a vrcholem bylo, že jsme v případě potřeby ani nedokázali odkopnout míč do bezpečí, ale jen přihlíželi náchodské snaze o vstřelení gólu. Hlavně že se o tom pořád bavíme,“ smutnil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Hosté nebyli herně lepším týmem, ale víc toho pro bodový zisk na hřišti obětovali a působili kompaktnějším dojmem. Několikrát si pomohli drobnými fauly, ovšem ty k fotbalu patří. „Větší chuť porvat se o výsledek byla na straně protivníka. My jsme stále hrozně bojácní a necháme si všechno líbit. Někdo z našich hráčů měl míč a ostatní jen sledovali, co s ním udělá, báli se zapojit do kombinace, aby třeba něco nepokazili. Bohužel tento zápas zase odkryl dost věcí, na kterých musíme na trénincích asi donekonečna pracovat,“ naznačil Luboš Hájek.

Ten slavil v den zápasu pětačtyřicáté narozeniny, ovšem jeho svěřenci mu moc radosti neudělali. „Výhra by byla skvělý dárek, ale musela mi stačit čokoláda od Patrika Balvína,“ pousmál se kouč Čáslavi s tím, že náznaky zlepšení ve druhé a třetí půlhodině byly vzhledem k dění v té první na bodový zisk málo.

FK Náchod

FK Čáslav – FK Náchod 3:8 (1:4, 1:2, 1:2),
branky a asistence Čáslavi: L. Förster (P. Balvín) - 1:2, M. Tlustý (T. Hájek) - 2:4, L. Förster (bez asistence) - 3:6

Zbývající výsledky: Hlinsko - Hradec Králové 8:7, Chrudim - Žižkov 15:1, Trutnov - Pardubice 1:6, Kolín - Vlašim 16:0, Svitavy - Cidlina Nový Bydžov 4:7, Mladá Boleslav - Vysoké Mýto 15:1.

Čáslav: A. Jeřicha - M. Resl, M. Tlustý - M. Vilímek, T. Hájek, D. Dražinovský, R. Novotný - L. Förster. Průběžně střídali: P. Balvín, V. Koryčánek, D. Hlouch, I. Ondráčková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: J. Jiřík (Církvice)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.