U13 Mladší žáci

Koncert Mladé Boleslavi, ze hry skóroval i gólman

Velmi dobrým příkladem pro čáslavské mladší žáky kategorie U13 se v neděli 6. října stal jejich ligový soupeř z Mladé Boleslavi. Že do Vodrant přijel celek, který má nespornou kvalitu, předvedl již při rozcvičení a samozřejmě v následujících devadesáti minutách.

„Takhle nějak bych si představoval, aby to fungovalo rovněž u nás,“ předeslal čáslavský trenér Luboš Hájek. Líbilo se mu, že mladoboleslavští hráči už měli zažité automatismy a plně se soustředili jenom na fotbal. Nebáli se na hřišti mluvit a praktikovali aktivní celoplošnou hru. Třešničkou pak byly krásně zakončené některé akce, včetně té, kdy po rohovém kopu skóroval povedenou střelou u lajny 'zapomenutý' brankář J. Tejnora.

Čáslavi se na umělé trávě nedala upřít snaha, ovšem hrála to, na co v současné době má. A to na Mladou Boleslav nemohlo stačit. Po fyzicky náročné, ale dobře odehrané první třetině přišlo uspokojení a úbytek sil, což se hned projevilo a soupeř toho v prostředním dějství využil, i když se gólman A. Jeřicha překonával.

Největší prostor pro útočení dostal domácí tým ve třetí půlhodině. Začalo to tyčí M. Resla, ve vyložených šancích se pak ocitli L. Förster a T. Nesládek, ovšem své střelecké přednosti nezužitkovali. „Bylo to asi tím, že jsem hodně dlouho netrénoval. Hrálo se mi dobře, ale cítil jsem se nejistý,“ uvedl Tomáš Nesládek, který naskočil do ligového kolotoče po sérii několika zranění, jež se táhla již od konce minulé sezony.

Alespoň o čestný úspěch Čáslavi se v 80. minutě postarali dva hráči, kteří se vešli do nominace středočeského krajského výběru pro utkání s Jihočechy v Písku - T. Hájek vhodil aut a L. Förster rozvlnil síť. Mimochodem - Mladá Boleslav měla ve výběru pět borců a dva náhradníky.

1 : 14
(0 : 7)

FK Mladá Boleslav

FK Čáslav – FK Mladá Boleslav 1:14 (0:3, 0:6, 1:5),
branka a asistence Čáslavi: L. Förster (T. Hájek) - 1:13

Zbývající výsledky: Svitavy - Žižkov 5:3, Vlašim - Vysoké Mýto 1:8, Hradec Králové - Pardubice 6:2, Kolín - Trutnov 4:7, Náchod - Cidlina Nový Bydžov 4:5, Hlinsko - Chrudim 4:6.

Čáslav: A. Jeřicha - T. Hájek, P. Balvín, A. Gaspri - M. Vilímek, L. Förster, R. Novotný - M. Resl. Průběžně střídali: I. Ondráčková, V. Koryčánek, M. Tlustý, T. Nesládek. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: M. Chalupa (Kutná Hora)