U13 Mladší žáci

ONLINE SEMINÁŘ pro rodiče čáslavské mládeže

CELÁ ZPRÁVA

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Letní přestávku utnuly po dvou trénincích Kunice

Přípravu na sezonu 2019/2020 zahájili čáslavští mladší žáci kategorie U13 dvěma tréninky a následným přátelským zápasem. Ve čtvrtek 8. srpna přivítali na hlavním hřišti Kunice, pro které to bylo zpestření v rámci soustředění v areálu Starého rybníka ve Zbraslavicích.

Mladí ligoví fotbalisté Čáslavi sice na svého soupeře, který bude hrát krajský přebor, vlétli a po minutě se ujali vedení, ovšem pak jen přihlíželi, jak rychle se skóre vinou nedůrazné defenzivní činnosti měnilo v jejich neprospěch. Až za nepříznivého stavu 1:4 se probrali a do konce první třetiny výsledkové manko dohnali.

Potom se Kunice ještě jednou ujaly vedení, ale už to byla jejich labutí píseň. Domácí tým se rozehrál k dobrému výkonu, a především L. Förster po přestupu z Hradce Králové naznačil, že bude opravdovou posilou. Dobře si na hřišti rozuměl například s L. Polívkou z kutnohorské Sparty, kterého by trenér L. Hájek v kádru také rád měl.

Přestože to ze začátku utkání nevypadalo, Čáslav nakonec vyhrála vysoko 14:5. V jejím dresu se do střelecké listiny zapsala v úvodu třetího dějství i L. Hájková z mladší přípravky, a to kuriózním způsobem: kunický brankář ji při prudkém odkopu zasáhl do tváře a od ní se míč odrazil do branky. Chvíli poté se pěkně trefil i V. Koryčánek, a sice přímo z rohového kopu.

„Hlavním cílem bylo, aby se hráči po letní přestávce dostali do zápasu, proto jsem je nesvazoval žádnými taktickými pokyny a nechal je hrát. První třetina byla z naší strany zbytečně hodně nervózní a herně špatná, ale vše se v dobré obrátilo. Navíc pak už soupeř nestačil ani fyzicky,“ shrnul čáslavský trenér Luboš Hájek.

FK Kunice

FK Čáslav – FK Kunice 14:5 (4:4, 3:1, 7:0),
branky a asistence Čáslavi: M. Vilímek (bez asistence) - 1:0, L. Förster (L. Polívka) - 2:4, M. Resl (M. Vilímek) - 3:4, L. Polívka (M. Resl) - 4:4, V. Koryčánek (A. Jeřicha) - 5:5, L. Förster (L. Polívka) - 6:5, L. Polívka (L. Förster) - 7:5, L. Hájková (bez asistence) - 8:5, V. Koryčánek (rohový kop) - 9:5, M. Resl (bez asistence) - 10:5, L. Förster (M. Vilímek) - 11:5, L. Förster (D. Němec) - 12:5, L. Förster (M. Vilímek) - 13:5, L. Förster (A. Jeřicha) - 14:5

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, I. Ondráčková - M. Vilímek, T. Hájek, L. Förster, V. Koryčánek - L. Polívka. Průběžně střídali: R. Novotný, M. Resl, M. Tlustý, D. Němec, L. Hájková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: L. Hájek (Malín)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.