U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Letní soustředění v Kácově zpestřily hokej a golf

Třetí destinaci za poslední tři roky si v rámci letního soustředění vyzkoušeli svěřenci čáslavského trenéra L. Hájka. Po Horním Bradle a Červených Janovicích se jeho tým mladších žáků, v současnosti patřící do kategorie U13, podíval mezi 11. a 16. srpnem do Kácova.

Šestidenní pobyt v Posázaví byl hlavně o získávání fotbalové praxe po prázdninové pauze, ale také o stmelování kolektivu s mladšími kolegy kouče R. Zoufalého, kteří se na nadcházející ligovou soutěž rovněž připravovali. Oba kolektivy vlastně trénovaly společně kvůli malé účasti hráčů. Těch bylo dohromady sedmnáct.

Kácovský azyl jim nabídl příjemné ubytování v třílůžkových pokojích a stravování v hotelu na náměstí a dobře připravené hřiště a kabinu ve sportovním areálu místního celku AFK. Na hlavní hrací plochu se sice ani jednou nedostali, ale i trávník na té vedlejší byl velice kvalitní.

Osm tréninkových jednotek doplnily ranní výběhy a také vítězné přípravné utkání s hokejovými Sršni Kutná Hora - 12:4, kteří ve stejném týdnu absolvovali soustředění v kácovském Sporthotelu. Tam se mladí fotbalisté Čáslavi po předchozím pozvání dvakrát vypravili na přátelskou návštěvu, aby se třeba vykoupali v krásném bazénu.

Co se týká dalšího doprovodného programu, dětem se líbilo brodění řeky Sázavy nedaleko pivovaru nebo prohlídka nádherného golfového areálu Panorama s možností vyzkoušet si sérii odpalů či patování na greenu. Pozornost vzbudila i začínající víkendová pouť.

„Naštěstí se nestalo nic nepředpokládaného nebo nepříjemného. Jedinou vadou na kráse byla nízká hráčská účast. Pak by bylo soustředění přínosnější,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek s tím, že kategorie U12 odehrála v Kácově ještě jeden přípravný zápas, který skončil výhrou Vlašimi 6:3.

Účast na soustředění: P. Balvín, D. Dražinovský, T. Hájek, L. Hájková, L. Jeřábek, A. Jeřicha, I. Ondráčková, M. Vilímek, M. Tlustý, M. Fajt, F. Klinkáček, P. Kovář, J. Kunášek, F. Rajchman, M. Skokan, M. Šic, Š. Urban. Trenéři: L. Hájek, R. Zoufalý.

Letní soustředění U13 a U12 v Kácově