U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Mladý rozhodčí v Trutnově dohnal kapitána k slzám

Na střeleckou impotenci doplatili čáslavští ligoví mladší žáci kategorie U13 v neděli 29. září v Trutnově. Mít lepší mušku, mohli ve velmi vyrovnaném zápase pomýšlet na bodový zisk. Ovšem takhle si radost před dvouhodinovou cestou domů neudělali.

Klíčové okamžiky nastaly ve druhé třetině, kdy si hosté vypracovali tři velmi dobré šance, leč bez gólového efektu. Proti M. Tlustému a T. Hájkovi se vyznamenal trutnovský brankář a hlavička P. Balvína jen těsně minula šibenici. Odpověď přišla na konci prostředního dějství, kdy soupeř zvýšil svoje vedení na 2:0. „Ten gól tam chyběl. Byl by to impuls k ještě lepšímu výkonu,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho tým se trefil až čtvrthodiny před koncem utkání, kdy T. Hájek po přihrávce D. Dražinovského uklidil křížnou přízemní střelou k tyči míč do sítě. Snížil v té době tříbrankové manko, které si však domácí celek vzal zpátky po rohovém kopu v závěru duelu. „Kromě špatné střelecké produktivity jsme také měli velké procento zkažených nahrávek. Naopak hráčům nechyběla chuť hrát a bojovat,“ uvedl kouč Luboš Hájek.

Zaujetí pro fotbal byla na jeho svěřencích patrná, v některých fázích až moc. Třeba když patnáctiletý rozhodčí P. Dorotík dohnal kapitána čáslavského kolektivu T. Hájka k slzám kvůli sérii několika neodpískaných faulů na něj. „Tomíto tak ventiloval oprávněnou křivdu, kterou cítil. Snažil jsem se mu proto vysvětlit, že tak mladý sudí se to také potřebuje někde naučit,“ pousmál se Luboš Hájek.

V prořídlé sestavě Čáslavi dostala příležitost další dívka, a sice N. Levinská, pro kterou to byla ligová premiéra. Závěrečnou třetinu poprvé v kategorii U13 odchytal červenojanovický odchovanec B. Bednář.

MFK Trutnov

MFK Trutnov – FK Čáslav 4:1 (1:0, 1:0, 2:1),
branka a asistence Čáslavi: T. Hájek (D. Dražinovský) - 3:1

Zbývající výsledky: Pardubice - Hlinsko 9:2, Mladá Boleslav - Svitavy 4:5, Chrudim - Kolín 14:3, Žižkov - Náchod 8:5, Cidlina Nový Bydžov - Vlašim 6:3, Vysoké Mýto - Hradec Králové (středa 16. října od 16 hodin).

Čáslav: A. Jeřicha - P. Balvín, D. Dražinovský - M. Vilímek, T. Hájek, V. Koryčánek, R. Novotný - M. Tlustý. Průběžně střídali: I. Ondráčková, N. Levinská, B. Bednář. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: P. Dorotík (Trutnov)