U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Návrat 'ostaršených' hráčů do sestavy Hlinsku prospěl

Více než sto gólů už inkasovali čáslavští mladší žáci kategorie U13 v letošním ligovém ročníku. Tato hranice padla v neděli 3. listopadu v momentě, kdy Hlinsko vstřelilo šestou branku. A do konce zápasu přidalo ještě čtyři další, zatímco hosté se radovali jen dvakrát.

Oba soupeři sehráli v loňské sezoně dvě velmi vyrovnané partie, přičemž se o vítěznou koncovku rovnoměrně podělili, ovšem nyní nastala velká změna. Hlinsko se pohybuje v horní polovině tabulky a Čáslavi o dost odskočilo. „Týmu hodně pomohlo, že se do něj vrátili tři nebo čtyři hráči, kteří před rokem pravidelně nastupovali ve starší kategorii. Byl to dobrý krok,“ všiml si čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenci nezačali špatně, ale M. Resl velkou šanci v úvodu utkání neproměnil. Skóre se o chvíli později nezměnilo ani na druhé straně hřiště po penaltovém faulu P. Balvína, a sice díky brankáři A. Jeřichovi. Od 14. minuty se výsledek už postupně profiloval ve prospěch domácího celku. Na začátku druhé třetiny sice P. Balvín po přihrávce T. Hájka oživil naději na bodový zisk, ovšem zase až tak horké to z nebylo.

„V Hlinsku jsme hodně doplatili na individuální chyby a s tím související ztráty míče. Soupeř na to zareagoval rychlým protiútokem a gólovým zakončením,“ řekl Luboš Hájek. Do sestavy se mu po více než měsíční pauze zaviněné zraněním vrátil L. Jeřábek, který při kontaktu se skrytou traverzou u lesa utrpěl ošklivou tržnou ránu na pravé holeni. „Bylo to dobrý, ale fyzicky jsem na tom nebyl tak dobře a v první třetině mě to celkem bolelo,“ okomentoval svůj 'comeback' na trávník Lukáš Jeřábek.

V závěru utkání došlo také na minisouboj spolužáků z Třemošnice. Stejně jako z celého mače z něj vyšel jako vítěz brankář P. Kolbaba, který M. Tlustého v nadějné pozici vychytal. Čáslavský fotbalista si pak za pár minut alespoň připsal gólovou přihrávku M. Reslovi.

FC Hlinsko

FC Hlinsko – FK Čáslav 10:2 (3:0, 4:1, 3:1),
branky a asistence Čáslavi: P. Balvín (T. Hájek) - 3:1, M. Resl (M. Tlustý) - 9:2

Zbývající výsledky: Vysoké Mýto - Pardubice 2:12, Cidlina Nový Bydžov - Chrudim 4:5, Hradec Králové - Svitavy 8:0, Náchod - Trutnov 3:0, Kolín - Žižkov 4:4, Vlašim - Mladá Boleslav 1:23.

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, A. Gaspri - R. Novotný, T. Hájek, M. Vilímek, P. Balvín - M. Resl. Průběžně střídali: L. Jeřábek, V. Koryčánek, I. Ondráčková, M. Tlustý, T. Nesládek. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: T. Matoušek (Polička)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.