U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Pardubice upřednostnily triangl, v lize poprvé ztratily

O super překvapivý výsledek se v sobotu 14. září postarali čáslavští mladší žáci kategorie U13 v ligovém utkání v pardubickém Dolíčku, když poprvé v sezoně připravili suverénní domácí tým o body. Tahle zpráva se určitě velmi dobře čte, ovšem mělo to své 'ale'.

Je totiž potřeba si hned v úvodu přiznat, že Pardubice nenastoupily v nejsilnějším složení. Svou pozornost ve stejný den víc zaměřily na takzvaný triangl v Hradci Králové, kam na miniturnaj dorazila i Mladá Boleslav. V zápase s Čáslaví tak museli vypomoci hráči ročníku narození 2008.

„Uvedených skutečností jsem si byl samozřejmě vědom, nicméně kluci podali velmi dobrý výkon. Tentokrát si odpustili herní výpadek, vyhráli všechny tři třetiny a rovněž defenzívní činnost měla konečně svou kvalitu,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek. „Bylo to dobrý, dali jsme ze začátku gól a to nás nakoplo,“ přidal se jeho svěřenec David Dražinovský.

Zápas se uskutečnil den po 'nešťastném' pátku třináctého a ten dopoledne možná ještě dozníval. Vždyť P. Balvín zpozdil odjezd autobusu o půl hodiny a rozhodčí R. Pokorný si v první třetině zapomněl v kabině píšťalku, takže musel na hřišti improvizovat. „Čekání na Patrika, který si myslel, že se hraje až v neděli, bylo nepříjemné, ale riskli jsme to, protože ohledně hráčského kádru nejsme v současné době zrovna v komfortní situaci,“ poznamenal Luboš Hájek.

P. Balvín, kvůli němuž se jeho spoluhráči oblékli do dresů raději už cestou v autobuse, se odvděčil hned v první minutě utkání, když výkop A. Jeřichy prodloužil hlavou na nabíhajícího L. Förstera, který se postaral o první změnu skóre. Posila z Hradce Králové byla i u dalších pěti čáslavských branek a díky tomu se dvakrát krátce za sebou celkem pohodlně zapsal do střelecké listiny také A. Gaspri, který po návratu z Albánie stihl pouze jeden trénink.

„Byla to pro nás první výhra v letošním ligovém ročníku, kterou jsme už potřebovali pro větší pohodu v týmu. Snad se pozitivně projeví společně s vyprazdňující se marodkou,“ přál si trenér Luboš Hájek. Potěšily ho i dva premiérové ligové góly I. Ondráčkové, kterou půjčil čáslavskému týmu U12. Ten však v Pardubicích prohrál 6:8.

FK Pardubice

FK Pardubice – FK Čáslav 3:9 (1:4, 1:2, 1:3),
branky a asistence Čáslavi: L. Förster (P. Balvín) - 0:1, L. Jeřábek (T. Hájek) - 1:2, L. Förster (M. Vilímek) - 1:3, P. Holý (bez asistence) - 1:4, L. Förster (A. Gaspri) - 2:5, L. Förster (L. Jeřábek) - 2:6, T. Hájek (P. Balvín) - 3:7, A. Gaspri (L. Förster) - 3:8, A. Gaspri (L. Förster) - 3:9

Zbývající výsledky: Žižkov - Vlašim 6:3, Chrudim - Svitavy 11:2, Náchod - Hradec Králové 1:10, Cidlina Nový Bydžov - Hlinsko 6:4, Vysoké Mýto - Kolín 12:1, Trutnov - Mladá Boleslav 1:9.

Čáslav: A. Jeřicha - M. Resl, D. Dražinovský - M. Vilímek, T. Hájek, L. Förster, P. Holý - P. Balvín. Průběžně střídali: L. Jeřábek, A. Gaspri. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: R. Pokorný (Pardubicko)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.