U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Pohárová výhra v derby byla jen slabá náplast

Druhé předkolo Ondrašovka Cupu pro kategorii U13 se uskutečnilo ve čtvrtek 3. října v Čáslavi. Šest týmů si na třech hřištích zahrálo o dvě postupová místa do kvalifikačního turnaje. Kdo se z pohledu domácího kolektivu těšil na nějaké překvapení, tak se ho nedočkal.

Pohárová soutěž skončila pro Čáslav prakticky krátce po rozehrání druhého utkání. Čtyřgólový výprask ve dvaceti minutách od Benešova však nebyl tím nejhorším, co ji potkalo. Hned v dalším zápase jí totiž Kolín nadělil ještě o dvě branky víc.

„Nevím, kde si hráči mysleli, že jsou. Na jejich odevzdaný výkon se nedalo dívat. Nikdo neměl zájem s tím něco udělat. Vypadlo to, že jdou dobrovolně na porážku. Přitom jsme turnaj začali herně dobře a s pozdějším vítězem jsme prohráli až po dvou slepených trefách v poslední minutě zápasu,“ přiblížil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten se svůj tým snažil po debaklech probrat tím, že hráče učinil zodpovědnými při určení sestavy pro duel s Nymburkem. A ono to zafungovalo. Sice ne na sto procent, ale vzpruha to byla viditelná. Čáslavští mladší žáci totiž po většinu času pobývali na polovině soupeře, nicméně Polaban ze dvou brejků předvedl, jak být produktivní.

To nejlepší si svěřenci trenéra L. Hájka nechali až na poslední mač s Kutnou Horou. V derby najednou hráli jako vyměnění. Věřili si a dovolili si. Hlavně se vytáhli bývali sparťané P. Balvín a T. Hájek. Výsledkem toho všeho byla stejně jako na květnovém mezinárodním turnaji v Malešově přesvědčivá výhra 4:0.

„Končili jsme radostně, ovšem u mě převážil pocit z odfláknuté Ondrášovky. Náš výkon zůstal za očekáváním a proti Benešovu a Kolínu jsme byli k smíchu. Je potřeba, aby hráči i proti silným týmům překonali komfortní zónu a hecli se. Ale tohle je bohužel náš dlouhodobý problém,“ sdělil kouč Čáslavi Luboš Hájek.

O den dříve v Kolíně byli zástupci Kutnohorska v Ondrášovka Cupu mnohem úspěšnější, protože Čáslav i Kutná Hora postoupily v kategorii U12 do další fáze této pohárové soutěže.

5. místo

Ondrášovka Cup - druhé předkolo

FK Čáslav - Footbal Talent Academy 0:2

FK Čáslav - SK Benešov 0:4

FK Čáslav - SK Sparta Kolín 0:6

FK Čáslav - SK Polaban Nymburk 1:2,
branka a asistence Čáslavi: R. Novotný (bez asistence) - 1:2

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora 4:0,
branky a asistence Čáslavi: P. Balvín (T. Hájek) - 1:0, T. Hájek (V. Koryčánek) - 2:0, M. Resl (D. Dražinovský) - 3:0, P. Holý (M. Šic) - 4:0

FK Čáslav: A. Jeřicha - P. Balvín, D. Dražinovský, A. Gaspri, T. Hájek, P. Holý, A. Jeřicha, V. Koryčánek, R. Novotný, I. Ondráčková, M. Resl, M. Šic, M. Tlustý, M. Vilímek Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 1x 20 minut, rozhodčí: L. Kracík (Vrdy), E. Herda (Kutná Hora), D. Mucha (Čáslav)

Pořadí turnaje: 1. Footbal Talent Academy - 15 bodů (skóre 12:1), 2. SK Benešov - 12 bodů (skóre 10:3), 3. SK Sparta Kolín - 9 bodů (skóre 11:5), 4. SK Polaban Nymburk - 6 bodů (skóre 3:8), 5. FK Čáslav - 3 body (skóre 5:14), 6. Sparta Kutná Hora - 0 bodů (skóre 0:10).