U13 Mladší žáci

ONLINE SEMINÁŘ pro rodiče čáslavské mládeže

CELÁ ZPRÁVA

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Přípravné derby rozhodla trefa v nastaveném čase

Proti suverénovi krajského přeboru mladších žáků odstartovali sérii přátelských zápasů v rámci zimní přípravy ligoví fotbalisté Čáslavi kategorie U13. Po úvodních třech trénincích po měsíční vánoční pauze hostili v neděli 26. ledna na umělé trávě kutnohorskou Spartu.

Soupeř z Lorce nezaznamenal ve čtrnácti utkáních v podzimní části mistrovské soutěže ztrátu ani jednoho bodu a 'vyšlápnout' si chtěl také na okresního rivala. To se sparťanům nakonec povedlo díky rozhodující brance v nastaveném čase.

„S kutnohorským kolegou Honzou Šťastným jsme se shodli, že herně jsme byli lepším týmem, ale udělali jsme víc chyb. Z nich pramenily obdržené góly a právě o nich to samozřejmě je,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenci sice ukázali, že přes Vánoce hrát fotbal nezapomněli, ovšem nedostatky rovněž nevymizely. „Dařilo se nám v kombinaci, horší to bylo v rychlosti. Právě kvůli takovému prohranému souboji v samém konci utkání jsme počtvrté inkasovali. Přitom poté, co jsme vyrovnali nepříznivý stav 1:3, jsme byli k vítězství blíže my,“ poznamenal Luboš Hájek.

Opačné póly popularity tak poznal L. Jeřábek, který v 56. minutě nejdříve vstřelil vyrovnávací gól, avšak v nastavení nechal po lajně pláchnout protihráče, jehož trefa rozhodla o vítězi zápasu.

Téměř třetinu nekompletního čáslavského týmu tvořily dívky, přičemž nastoupit musela kvůli řadě různých absencí i teprve devítiletá L. Hájková. „Přípravný duel splnil účel. Měl náboj a hráči, kteří mohli nastoupit, se po vánoční pauze dostali opět do zápasové zátěže. Nejvíce se mi líbil výkon a souhra trojice Dražinovský, Hájek, Vilímek,“ dodal čáslavský trenér.

Sparta Kutná Hora

FK Čáslav – Sparta Kutná Hora 3:4 (0:1),
branky a asistence Čáslavi: M. Vilímek (T. Hájek) - 1:2, P. Balvín (T. Hájek) - 2:3, L. Jeřábek (bez asistence) - 3:3

Čáslav: A. Jeřicha - I. Ondráčková, D. Dražinovský - L. Jeřábek, T. Hájek, M. Vilímek, E. Panýrková - P. Balvín. Průběžně střídali: M. Tlustý, L. Hájková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 2x 30 minut, rozhodčí: M. Chalupa (Kutná Hora)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.