U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

S kutnohorskými Sršni fotbal bolel o něco víc než jindy

Chuť do hry, bojovnost a nadšení. To byly hlavní přednosti netradičního soupeře čáslavských ligových fotbalistů kategorie U13 a U12 na závěr jejich soustředění v Kácově. Kutnohorští Sršni totiž svou hrou v pátek 16. srpna mnohem zkušenějšímu celku nečekaně dost 'zatápěli'.

Fotbalem téměř nepolíbené hokejisty vedl na zteč proti svým spoluhráčům T. Hájek, který strhl k výbornému výkonu také další 'bruslaře'. Čáslavští hráči tak v některých momentech působili bezradně a po dvou třetinách vedli pouze 6:4. Ačkoliv velmi dobře věděli, s kým mají tu čest, nechali si od T. Hájka dát tři branky a jednu si dokonce po jeho akci vstřelili sami.

Až v poslední půlhodině, kdy hokejisté vypadli z tempa, se favorizovaný tým přece jen podle očekávání prosadil a dalšími šesti góly zvýraznil své vítězství. „Mně se ten zápas velice líbil. Moji svěřenci poznali, jak důležitý je pro sport elán a bojovnost, jako předvedli Sršni. Ti navíc hráli tvrdě, ovšem nikoliv záludně,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho hráče tak fotbal bolel o něco víc než jindy. „Byl to pro nás dobrý test, navíc s poznáním, že podcenění soupeře se nevyplácí a že na každý zápas je potřeba dobře se vyspat a připravit. Určitě bychom si s kolegou trenérem Radkem Zoufalým z U12 pár šikovných hokejistů do svých kádrů vybrali. Výborně hrál například Štěpán Jelínek,“ řekl na závěr Luboš Hájek.

Jak by to asi dopadlo, kdyby čáslavští fotbalisté vyjeli v bruslích na kutnohorský led?

SK Sršni Kutná Hora

FK Čáslav – SK Sršni Kutná Hora 12:4 (3:2, 3:2, 6:0),
branky a asistence Čáslavi: M. Tlustý (M. Vilímek) - 1:1, M. Tlustý (P. Balvín) - 2:1, F. Rajchman (F. Klinkáček) - 3:2, M. Tlustý (M. Vilímek) - 4:2, R. Novotný (bez asistence) - 5:2, L. Jeřábek (M. Tlustý) - 6:3, D. Dražinovský (bez asistence) - 7:4, L. Jeřábek (M. Vilímek) - 8:4, R. Novotný (L. Jeřábek) - 9:4, M. Šic (M. Fajt) - 10:4, M. Šic (Š. Urban) - 11:4, F. Rajchman (M. Šic) - 12:4

Čáslav: M. Skokan - L. Jeřábek, P. Balvín - M. Vilímek, D. Dražinovský, M. Tlustý, R. Novotný - L. Hájková. Průběžně střídali: J. Kunášek, M. Fajt, F. Rajchman, P. Kovář, F. Klinkáček, Š. Urban, M. Šic, A. Jeřicha. Trenéři: L. Hájek, R. Zoufalý.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: L. Hájek (Malín)