U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

B-tým: FK Čáslav B - Sokol Hlízov, neděle 9. srpna od 17:00 hod.
FANSHOP - nové zboží pro fanoušky klubu!

Celá zpráva

Spojení dvou týmů zafungovalo v Chrudimi velmi dobře

Společný tým vytvořili čáslavští mladší žáci kategorie U13 a U12 pro přípravné utkání v Chrudimi. Museli tak učinit z důvodu mnoha nahlášených absencí, čímž narušili plány domácího klubu. Ten v sobotu 29. února tedy vyslal do boje pouze celek složený z hráčů narozených v roce 2008.

Zápas začal za nepříjemného deštivého počasí bez nějakého taktického oťukávání, což dokumentovaly dvě rychlé branky - po jedné na každé straně hřiště - krátce po uplynutí úvodní minuty. Z pohledu chrudimského kolektivu to však na dlouhou dobu byla jediná radost. A to ještě sami hráči věděli, že se tak stalo z ofsajdu, avšak rozhodčí byl přesvědčený o své pravdě.

Čáslavští fotbalisté našli bleskovou odpověď a pak rozehráli zajímavou partii, v níž nešetřili nasazením, bojovností, důrazem, kombinacemi a týmovým pojetím. Prostě vzali duel se vší vážností a díky tomu skóre utěšeně narůstalo v jejich prospěch. Až za stavu 1:8 se domácí borci dostali v poslední desetiminutovce dvakrát opět ke slovu a dali výsledku konečnou podobu.

„Škoda, že nemůžeme ze dvou našich týmů mladších žáků udělat pro ligovou soutěž jenom jeden. Neměli bychom problémy s počtem hráčů a hlavně by se v kádru zvýšila tolik potřebná konkurence,“ nechal se po utkání slyšet čáslavský kouč Luboš Hájek. Pozitivně v souvislosti s výkonem obou gólmanů - M. Skokana a A. Jeřichy - také vnímal, že se na ně přijel podívat jejich trenér D. Čermák.

MFK Chrudim

MFK Chrudim – FK Čáslav 3:8 (1:3, 0:3, 2:2),
branky a asistence Čáslavi: M. Šic (D. Dražinovský) - 1:1, R. Novotný (bez asistence) - 1:2, P. Balvín (bez asistence) - 1:3, M. Vilímek (P. Kovář) - 1:4, M. Šic (bez asistence) - 1:5, P. Kovář (R. Novotný) - 1:6, R. Novotný (P. Kovář) - 1:7, vlastní (R. Novotný) - 1:8

Čáslav: M. Skokan - M. Fajt, D. Miláček - R. Novotný, D. Dražinovský, P. Kovář, P. Balvín - M. Šic. Střídali: M. Vilímek, I. Ondráčková, E. Panýrková, J. Vrdský, A. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: I. Kišš (Chrudimsko)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.