U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Tlak s Kolínem přerostl ve festival zahozených šancí

Podruhé v měsíci se čáslavští fotbalisté kategorie U13 utkali s kolínskou Spartou. Zatímco první měření sil v Ondrašovka Cupu by nejraději vymazali z paměti, jejich další ligové vystoupení v neděli 27. října už mělo větší grády, i když na bodový zisk to nestačilo.

Domácí tým nastoupil na umělé trávě pod hrozbou pohárového strašáka v podobě šesti gólů za dvacet minut a v úvodu se s tím obtížně vyrovnával. Zřetelné to bylo zejména v přesnosti přihrávek, navíc Kolín otevřel skóre už v 6. minutě. Postupem času se však herní projev Čáslavi lepšil a vyvrcholil ve druhé třetině.

V ní svěřenci trenéra L. Hájka v 34. minutě ještě jednou inkasovali, ale pak odstartovala jejich velká jízda. Soupeře dostali pod takový tlak, že se téměř vůbec nehnul z vlastní poloviny. Moc pěkná podívaná, které však chybělo více gólových zakončení. Trefil se totiž pouze R. Novotný po nápadité přihrávce T. Hájka. Oba si vyhověli už krátce předtím v opačném gardu a byla z toho tyč.

Nápor Čáslavi se postupně změnil ve festival zahozených šancí. „Co byste víc chtěli,“ zaznělo mezi diváky poté, co své vyložené příležitosti opakovaně neproměnili T. Nesládek nebo L. Förster a směr mezi tyče nenašly ani střely P. Holého. Naopak stačil v samém konci prostředního dějství jeden rychlý protiútok a místo vyrovnání vedla Sparta o dvě branky.

Svou efektivitu hosté naplno zúročili ve třetí půlhodině, kdy jim vlastňákem pomohla v 77. minutě E. Panýrková. Cestu míči do správné sítě našel v 88. minutě L. Förster po přihrávce P. Holého, což výhru Kolína už nijak neohrozilo.

„Hráli jsme dobře, akorát jsme neproměňovali šance,“ měl jasno jeden z nejlepších čáslavských fotbalistů Roman Novotný. „Naše hra byla ve druhé třetině výborná. Lepší produktivita by nás nakopla do závěrečné fáze zápasu, ale góly jsme nedali ani z těch největších šancí. Soupeř nám pak dal lekci z efektivity v koncovce,“ dodal jeho trenér Luboš Hájek.

SK Sparta Kolín

FK Čáslav – SK Sparta Kolín 2:8 (0:1, 1:2, 1:5),
branky a asistence Čáslavi: R. Novotný (T. Hájek) - 1:2, L. Förster (P. Holý) - 2:7

Zbývající výsledky: Pardubice - Cidlina Nový Bydžov 13:3, Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:6, Chrudim - Náchod 6:1, Svitavy - Hlinsko 7:2, Trutnov - Vlašim 8:3, Žižkov - Vysoké Mýto 3:5.

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, A. Gaspri - R. Novotný, T. Hájek, L. Förster, P. Balvín - T. Nesládek. Průběžně střídali: P. Holý, M. Tlustý, E. Panýrková. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: M. Chalupa (Kutná Hora)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.